Krawczyk i Nielsen po wypadku w meczu U24 Ekstraliga bez złamań

Fot. Anna Kłopocka

Jak informuje strona tzostrovia.pl, Jakub Krawczyk doznał wstrząśnienia mózgu i czeka go kilkanaście dni przerwy w startach, ale na szczęście u juniora ARGED MALESA Ostrów nie stwierdzono złamań. Matias Nielsen przeszedł badania w ostrowskim szpitalu i jego też czeka odpoczynek w występach na torze.

– Obaj są bardzo mocno poobijani, ale najprawdopodobniej skończyło się bez złamań. Będziemy musieli sobie bez nich radzić od kilku do kilkunastu dni – powiedział po wizycie w szpitalu trener Mariusz Staszewski w rozmowie dla tzostrovia.pl.

W wyścigu szóstym meczu U24 Ekstraligi doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku dwóch zawodników gospodarzy. Po tym jak upadł Kacper Warduliński, sędzia przerwał wyścig, widząc, że zawodnik GKM-u nie podnosi się z toru.

Sygnalizację przerwania biegu dostrzegł prowadzący Matias Nielsen, ale czerwonych świateł nie zobaczył Jakub Krawczyk, który uderzył w swojego kolegę klubowego. – Na tym wirażu bywa tak, że można zostać oślepionym przez słońce i być może tak też było w tym przypadku – tłumaczył Kamil Brzozowski, trener drużyny U24 ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

Ostrowianie wygrali 49:40 z GKM-em Grudziądz, szczegóły meczu dostępne są TUTAJ

Źródło: tzostrovia.pl