Koziołek czy Byk? – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Odrodzona po dwóch domowych zwycięstwach MOJE BERMUDY Stal Gorzów kontra walczący do ostatniej kropli krwi rekin PGG ROW Rybnik tak zaczniemy piątek z najlepszą żużlową ligą świata. To będzie dobra przystawka przed daniem głównym, a tam trzeci w tabeli Motor Lublin zmierzy się z liderem PGE Ekstraligi FOGO Unią Leszno. Spotkania LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

To już nie jest ta sama MOJE BERMUDY Stal co tydzień temu. Zwycięstwa z drużynami z Lublina i Częstochowy pozwolił nabierać wiatru w żagle ekipie Stanisława Chomskiego. W gorzowskim zespole nadal będzie stosowane zastępstwo zawodnika za Nielsa Kristiana Iversena. W ostatnim meczu formą błysnął Szymon Woźniak i teraz trener musi zdecydować czy pojedzie gość Jack Holder, czy do składu wróci Krzysztof Kasprzak. W PGG ROW Rybnik odmienne nastroje, po zwycięstwie z MOJE BERMUDY Stal Gorzów na domowym owalu 46:44 seria porażek. Po raz pierwszy w tym sezonie jako rezerwowy nie wystąpi Robert Lambert. Brytyjczyka przesunięto pod numer 5.

14.08, godz. 18:00 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – PGG ROW Rybnik (pierwszy mecz 44:46)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Krystian Plech
Komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Frątczak

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

To już nie jest niepokonana FOGO Unia Leszno, ale zraniony byk jest jeszcze bardziej groźny. Podopieczny trenera Piotra Barona w środę w zaległym spotkaniu z ELTROX Włókniarzem Częstochowa udowodnili swoją moc i wygrali na wyjeździe 49:41. W piątek próba druga, czyli starcie z Motorem Lublin, który po porażce w Gorzowie ma coś do udowodnienia. Leszczynianie będą bronić 16-punktowej przewagi z pierwszego spotkania i wydaje się, że sprawa punktu bonusowego jest już przesądzona. W składzie „Koziołków” ponownie znalazł się Jakub Jamróg, który w ostatnim meczu na torze w Gorzowie zdobył 6 punktów i 2 bonusy, co oznacza, że na ławce rezerwowych pozostanie Paweł Miesiąc.

14.08, godz. 20:30 Motor Lublin – FOGO Unia Leszno (pierwszy mecz 37:53)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Maciej Markowski i Patryk Malitowski
Komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Frątczak

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Maciej Głód

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek