Korespondencja z Teterow: Świetny wieczór Polaków (wypowiedzi)

Fot. Maciej Karczewski
Fot. Maciej Karczewski

Zwycięstwem Macieja Janowskiego zakończył się 2019 AZTORIN German FIM SGP w Teterow. Drugie miejsce zajął drugi z Polaków, Bartosz Zmarzlik, który dogonił Leona Madsena w klasyfikacji przejściowej. Podium uzupełnił Matej Zagar.

Gratulacje wygranej Maciej, świetna robota!

Maciej Janowski: Dziękuję. Świetny wieczór. To były bardzo wymagające zawody. Jestem bardzo szczęśliwy. Przez całe zawody panowała wspaniała atmosfera. Cieszę się, że przybyło tyłu polskich kibiców. Po finale to było czyste szaleństwo.

11 punków straty do podium. Wygląda na to, że włączasz się do rywalizacji mimo wcześniejszych kontuzji.

Na razie skupiam się na każdej rundzie. Chcę jechać jak najlepiej w każdych zawodach. Postanowiłem nie liczyć i nie patrzeć na nie. Nie jest to łatwe zadanie, bo wyświetlane są w wielu miejscach, ale ostatnio całkiem nieźle mi idzie. Teraz najważniejsze jest dla mnie, aby jechać jak najlepiej i mieć z tego jak najwięcej przyjemności.

Maciej, czy dopiero w półfinale udało się trafić z ustawieniami?

Przez całe zawody zmienialiśmy ustawienia i zębatki w jedną i w drugą stronę. Cały czas przywoziłem „dwójki” więc powoli kończyły się nam pomysły. Na szczęście wpadliśmy na ten właściwy. Zarówno ze startu, jak i na trasie motocykl się ładnie rozpędzał. Super, że wyszło.

Bartosz, po tej rundzie masz 85 punktów i jesteś liderem w klasyfikacji ogólnej.

Bartosz Zmarzlik: Jestem zadowolony ze swojego występu. Zająłem drugie miejsce, to bardzo dobry wynik zarówno mój, jak i całego zespołu. Nie patrzę na punkty, zostały jeszcze trzy rundy. Na pewno nie będzie łatwo. Zobaczymy co się wydarzy.

Matej, znakomity występ w GP Challenge, w Teterow z kolei trzecie miejsce.

Matej Zagar: Lubię ten tor, wygrywałem już tu wcześniej. Miałem bardzo dobrą prędkość przez całe zawody, tak samo było na treningu. Wszystko działało jak należy, byłem pewny sprzętu. Trzecie miejsce jest ok. Jasne, że chciałem wygrać, ale Maciej i Bartek mieli świetny start. Jest nieźle, mam gwarantowane miejsce w przyszłym roku, więc skupiam się teraz na tym, co kocham najbardziej czyli jeździe na żużlu.

 

Notowała: Małgorzata Karczewska