Kontuzje nie przeszkodziły w zdobyciu srebra (podsumowanie sezonu MOJE BERMUDY STALI Gorzów)

Sezon w wykonaniu gorzowskiej drużyny był to prawdziwy rollercoaster. W obliczu kontuzji, wicemistrzostwo Polski było sporym sukcesem. W trakcie sezonu, mało kto stawiał na to, że podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zajdą tak wysoko.

MOJE BERMUDY STAL na meczu inauguracyjnym przegrała u siebie z MOTOREM Lublin. Kolejna część sezonu w wykonaniu gorzowian byłaby udana, ale zespół trapiły kontuzję. Ostatecznie żółto-niebiescy rundę zasadniczą zakończyli na trzecim miejscu. Do meczu ćwierćfinałowego gorzowianie przystępowali bez Martina Vaculika, Andersa Thomsena i Oskara Palucha. Formą nie błyszczał Patrick Hansen. MOJE BERMUDY STAL sezon 2022 zakończyła ze srebrnym medalem i było to piękna nagroda z okazji 75-lecia istnienia klubu.

Sukcesy drużynowe MOJE BERMUDY Stali Gorzów w sezonie 2022:

  • Drużynowe Wicemistrzostwo Polski
  • 4. miejsce w rozgrywkach U-24 Ekstraliga.

Indywidualne sukcesy żużlowców MOJE BERMUDY Stali Gorzów w sezonie 2022

Ten sezon zdecydowanie należał do Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Stali zdobył trzeci tytuł indywidualnego mistrza Świata już w przedostatniej rundzie, która odbyła się w Szwecji. To jednak nie koniec sukcesów Zmarzlik został Indywidualnym Mistrzem Polski i był najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi.

W gorzowskim zespole wyróżnił się także Martin Vaculik, który w rankingu najlepszej ligi świata znalazł się na 5. miejscu.

Bartosz Zmarzlik

  • Indywidualne Mistrzostwo Polski
  • Indywidualne Mistrzostwo Świata
  • Zwycięstwo w turnieju PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha