Kończymy żużlowy maraton – zapowiedź niedzielnych meczów 3. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Tomasz Jocz
Fot. Tomasz Jocz

Ostatnie kilkadziesiąt godzin mogło mijać fanom żużla na dwa sposoby. Pierwszy z nich to śledzenie transmisji żużlowych, których w piątek i sobotę nie brakowało. Drugi to wystawianie na dużą próbę cierpliwości domowników, którzy mogli nie podzielać żużlowego entuzjazmu. Przed nami dwa spotkania, które zwieńczą zmagania w ramach 3. rundy PGE Ekstraligi.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią żużlowcy z Grudziądza i Gorzowa. Gospodarze do meczu przy Hallera 4 podejdą podbudowani piątkowym zwycięstwem nad ekipą z Wrocławia. Trzeba jednak mieć świadomość, w jakich okolicznościach ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM odniósł to zwycięstwo. MOJE BERMUDY STAL jest liderem tabeli i będzie faworytem tego spotkania. Ekipę prowadzoną przez trenera Janusza Ślączkę z pewnością czeka trudne zadanie. W minionym roku podczas rywalizacji obu drużyn w Grudziądzu nie brakowało kontrowersji, spotkanie zostało zakończone po 9. biegu przy czteropunktowym prowadzeniu grudziądzan (29:25).

25.04 (godz. 16:30) ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE w nSport+ (studio od godz. 16:00)

Studio: Karolina Wieszczycka, Tomasz Bajerski
Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód

Żużlowy, weekendowy maraton z PGE Ekstraligą zakończy się w Lublinie, gdzie miejscowy MOTOR podejmie BETARD SPARTĘ Wrocław. W obliczu kontuzji Taia Woffindena, siła rażenia przyjezdnych będzie zdecydowanie niższa, co otwiera przed lublinianami szansę na korzystny rezultat. Rok temu gospodarze wygrali 51:39. W niedzielę z pewnością chętnie powtórzą taki wynik. Poza osłabieniem wrocławian, na korzyść gospodarzy przemawia także atut własnego toru, który wykorzystali już w piątek, pokonując ELTROX WŁÓKNIARZA. O tym, czy po niedzielnym meczu również będą mieli powody do radości, przekonamy się już za kilka godzin. Wskazania do tego na pewno są, chociażby biorąc pod uwagę dobrą formę formacji juniorskiej, która w piątek przy swoim nazwisku zapisała łącznie 16 punktów, czyli ponad 30% ogólnego dorobku zespołu.

25.04 (godz. 19:15) MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE w nSport+ (studio od godz. 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Jacek Woźniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

 

Tomasz Kania