Komentarze terminarza PGE Ekstraligi 2022 w WP SportoweFakty (08.12.2021)

Szef żużla w Canal+ Marcin Majewski, trener beniaminka Mariusz Staszewski oraz zawodnik Apatora Toruń Paweł Przedpełski, skomentują terminarz sezonu 2022 w specjalnym wydaniu „Żużlowych Rozmów”. Emisja programu w środę (8 grudnia) o godz. 11:30.

Specjalne wydanie „Żużlowych Rozmów” rozpocznie rozmowa z trenerem ARGED MALESA Ostrów Mariuszem Staszewskim. Oprócz opinii dotyczącej kalendarza rozgrywek swojej drużyny, trener beniaminka odpowie na pytania dotyczące wagi terminarza dla wyników zespołu. Nie zabraknie także kwestii rywalizacji z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz oraz przygotowań infrastrukturalnych stadionu w Ostrowie.

Gościem będzie także Marcin Majewski. Oprócz omówienia terminarza, szef żużla w platformie Canal+ opowie także o kulisach wybierania meczów na niedzielny termin (pozostałe pokazywane będą w piątki w ELEVEN SPORTS). Majewski poproszony zostanie także o opinię na temat nowości w kalendarzu polskich rozgrywek – sześciodrużynowej fazy play-off oraz tego jak będzie wyglądał podział praw telewizyjnych podczas dodatkowych sześciu spotkań ćwierćfinałowych.

Trzecim gościem będzie Paweł Przedpełski, dla którego będzie to bardzo wymagający sezon. W 2021 roku Przedpełski wystąpił w 29 oficjalnych spotkaniach wliczając ligi zagraniczne, Grand Prix Challange oraz PGE Ekstraligę. W związku z awansem do cyklu mistrzostw świata torunianin w przyszłym roku może wystąpić nawet w 50 spotkaniach, przy założeniu, że Apator włączy się do walki o medale a żużlowca ominą kłopoty zdrowotne. Jak taki skok przełoży się na przygotowania i formę zawodnika?

Do dyspozycji widzów przez cały czas trwania programu pozostaje czat na Facebook’u oraz kanale na YouTube WP SportoweFakty.