Kołodziej wygrywa w Pradze! Dudek na trzecim miejscu

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Zwycięstwem Janusza Kołodzieja zakończył się turniej 2019 ANLAS Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Drugie miejsce zajął Leon Madsen, a trzecie kolejny z Polaków – Patryk Dudek. Dla Kołodzieja to pierwsza wygrana w GP w karierze.

Zawodnik FOGO Unii Leszno udanie zaczął turniej. W dwóch seriach zdobył komplet punktów, a po piętach deptał mu Max Fricke. Australijczyk bardzo skutecznie jechał w rundzie zasadniczej i okazał się najlepszy z dorobkiem 12 punktów. Kołodziej w dwóch ostatnich seriach zdobył tylko „oczko” i zakończył tę fazę z 9 punktami.

Wysoką formę zaprezentowali także Jason Doyle oraz Fredrik Lindgren. Australijczyk dojechał do półfinałów z 10 punktami, a Szwed uzbierał 11 „oczek”, tyle samo co Emil Sayfutdinov. Całą trójkę zobaczyliśmy w 1/2 finału, a oprócz nich, Kołodzieja i Frickea awansowali Madsen, Laguta i rzutem na taśmę drugi z Polaków – Patryk Dudek. Dwójka pozostałych reprezentantów Polski, Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, odpadli z dalszej rywalizacji, zajmując odpowiednio 9. i 10. miejsce.

W pierwszym półfinale wystąpili Doyle, Madsen, Fricke i Laguta. Pewnie swój bieg wygrał zawodnik GET WELL Toruń, a o drugie miejsce toczyła się zacięta rywalizacja między drugim Australijczykiem, a Duńczykiem. Ostatecznie górą był Madsen i to on awansował dalej. W drugim wyścigu pojechali Dudek oraz Kołodziej, którzy dostali się do ostatniego biegu finału. O wielkim pechu może mówić Sayfutdinov, który zanotował defekt na drugiej pozycji. Trzeci przejechał Lindgren.

Wielki finał 2019 ANLAS Czech Republic FIM Speedway Grand Prix to popis Kołodzieja, który od startu objął prowadzenie i pojechał po swoją pierwszą wygraną w FIM SGP w karierze. Do końca ścigał go Madsen, który uporał się z Dudkiem na trasie. W walce nie liczył się Doyle.

W klasyfikacji przejściowej liderami są Dudek i Madsen. Na trzecie miejsce spadł Zmarzlik. Czwartą lokatę zajmuje Lindgren. Dzięki wygranej w Pradze, Kołodziej awansował na 7. miejsce, a Janowski plasuje się na 16. miejscu.

Wyniki ANLAS Czech Republic FIM Speedway Grand Prix:

1. Janusz Kołodziej – 15
2. Leon Madsen – 14
3. Patryk Dudek – 12 
4. Jason Doyle – 12
5. Max Fricke – 13
6. Fredrik Lindgren – 12
7. Emil Sayfutdinov – 11
8. Artem Laguta – 9
9. Bartosz Zmarzlik – 8 
10. Maciej Janowski – 7 
11. Robert Lambert – 6
12. Vaclav Milik – 4
13. Martin Vaculik – 4
14. Matej Zagar – 4
15. Antonio Lindbaeck  – 4
16. Niels Kristian Iversen – 3
17. Zdenek Holub – 0
18. Ondrej Smetana – nie startował

Polski wieczór w Pradze! Pierwsza wygrana Janusz Kołodziej Racing w Grand Prix, Patryk Dudek Duzers Team także na podium…

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 15 czerwca 2019

TOP 8 klasyfikacji przejściowej:

1. Patryk Dudek – 40
2. Leon Madsen – 40
3. Bartosz Zmarzlik – 36
4. Fredrik Lindgren – 32
5. Emil Sayfutdinov – 30
6. Martin Vaculik – 28
7. Janusz Kołodziej – 26
8. Niels Kristian Iversen – 24

 

Fot. Marcin Karczewski