Kołodziej i Miśkowiak w magazynie PGE Ekstraligi WP SportoweFakty (27.05.21, godz. 12:30)

Zawodnicy FOGO UNII Leszno i ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa będą gośćmi Marcina Musiała w magazynie PGE Ekstraligi. Oprócz nich prowadzący porozmawia z Michałem Korościelem (ELEVEN SPORTS). Początek programu WP SportoweFakty o godz. 12:30.

Cotygodniowy program zacznie się od rozmowy z Januszem Kołodziejem. W składzie mistrzów Polski z Leszna to właśnie on w bieżącym sezonie jest najrówniej i najlepiej jeżdżącym zawodnikiem. Bardzo dobrą dyspozycję wychowanka tarnowskiej Unii obrazują liczby. Na ten moment, po sześciu kolejkach PGE Ekstraligi, Kołodziej ze średnią biegową 2,464 jest trzecim najskuteczniejszym żużlowcem w rozgrywkach.

Co stoi za tak świetną formą czterokrotnego Indywidualnego Mistrza Polski. Ile w tym zasługi sprzętu i innowacji w postaci tyrystora, a ile samego zawodnika? Czy wobec tak dobrej jazdy w głowie Kołodzieja zaczęły pojawiać się myśli o powrocie do cyklu Grand Prix? Jak zareagował na brak „dzikiej karty” w SEC? Był zawiedzony, czy jednak skupia się na rozgrywkach ligowych?

Sezon układa się po myśli żużlowca FOGO UNII, barw której broni. Przed mistrzami Polski jednak dwa trudne mecze. W najbliższą niedzielę leszczynianie jadą na spotkanie do Lublina z tamtejszym MOTOREM, który obecnie jest liderem tabeli. W następnym tygodniu FOGO UNIĘ czeka z kolei rywalizacja w Gorzowie z MOJE BERMUDY STALĄ. Jak do tych dwóch trudnych meczów przygotowuje się drużyna z Leszna? Co będzie ich planem minimum? Czy czują wielką chęć zrewanżowania się gorzowianom za porażkę na inaugurację na własnym torze?

Następnie Marcin Musiał połączy się z Jakubem Miśkowiakiem, który będzie drugim gościem. Młodzieżowiec ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa wyrósł na lidera zespołu. Za nim trzy świetne spotkania, w których zdobywał kolejno 11, 13+1 i 14 punktów. Skąd ta eksplozja formy? Jak podchodzi do swoich znakomitych wyników i czy czuje, że na juniorskim froncie nie ma w tym roku w PGE Ekstralidze rywala? Wiadomo, że w dalszym ciągu podnosi swoje umiejętności, dlatego nad czym w jego ocenie przede wszystkim musi jeszcze popracować?

Prowadzący program zapyta Miśkowiaka też o całą częstochowską drużynę. Wystarczyły raptem dwa wyjazdowe wygrane mecze, by ELTROX WŁÓKNIARZ znów traktowano jako poważnego kandydata do fazy play-off. Na czym polega metamorfoza częstochowian? Czy słynne spotkanie po meczu z wrocławską BETARD SPARTĄ, które w przypuszczeniach Marka Cieślaka miałby poprowadzić „Franek Kimono”, aż tak wpłynęło na zawodników? Na czym, według Miśkowiaka, polega problem zespołu z własnym torem?

O częstochowianach będzie również podczas rozmowy z Michałem Korościelem. Czy podziela on opinię Macieja Noskowicza z nSport+, który uważa, że ELTROX WŁÓKNIARZ to drużyna na finał mistrzostw Polski? Poza tym, co Korościel sądzi o Kacprze Worynie? Jego świetny występ w Gorzowie to pokłosie doświadczenia nabytego z angielskich torów i jednorazowy wystrzał formy czy znak, że pokonał problemy?

Marcin Musiał z gościem porozmawia przede wszystkim jednak o EWINNER APATORZE Toruń. Beniaminek PGE Ekstraligi, chwalony za pierwsze spotkania, ma za sobą dwie porażki z rzędu. Czy ich przyczyna leży tylko w gorszej postawie Chrisa Holdera? Co zdaniem Korościela dzieje się z Australijczykiem?

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 27 maja o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.