Kolejna wygrana na własnym torze forBET Włókniarza. „Nie mamy handicapu własnego toru”

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Konfrontacja forBET Włókniarza Częstochowa ze SPEED CAR Motorem Lublin zakończyła się wynikiem 52:38. Jednym z bohaterów piątkowego spotkania był bez wątpienia junior częstochowskiej drużyny Michał Gruchalski, który w trzech startach zgromadził 6 punktów.

Sytuacja torowa na częstochowskim owalu wyglądała lepiej niż podczas pierwszego spotkania gospodarzy z TRULY.WORK Stalą Gorzów. Pomimo tego, tor jeszcze nie do końca przypominał ten z poprzedniego sezonu, o czym wspomniał dla speedwayekstraliga.pl Michał Gruchalski.

Trochę zmieniła się nawierzchnia tego toru. Próbujemy cały czas się do niej dostosować, powoli zaczynamy iść w dobrym kierunku i myślę, że wszystko idzie po naszej myśli. Zewnętrzna rzeczywiście nie niesie tak, jak kiedyś. Tor natomiast nadaje się nadal do walki, można atakować po całej jego szerokości. Wydaje mi się jednak, że nie mamy handicapu własnego toru. Każdy, kto przyjedzie do nas z łatwością go odczytuje, jednakże jest wiele mijanek na dystansie, a o to przecież tak naprawdę chodzi – powiedział nasz rozmówca.

Zawodnicy forBET Włókniarz Częstochowa, co prawda zremisowali bieg juniorski, jednakże wygrali całą konfrontację z juniorami SPEED CAR Motoru Lublin w stosunku punktowym 8:5, przy mniejszej ilości startów. Na taki wynik wpłynęła bardzo dobra dyspozycja przede wszystkim Michała Gruchalskiego, szczególnie w parze z seniorami.

– Niedawno włożyliśmy nową jednostkę, która nie za dobrze spisywała się na treningach Okazała się lepsza podczas samych zawodów. Jeden z silników jest już sprawdzony, kolejny jest w serwisie, także wszystko zaczyna iść do przodu. Ja sam trochę spokorniałem, dojrzałem do tej sytuacji gdzie jestem i co mam robić. Jestem spokojniejszy, podchodzę z dystansem do pewnych rzeczy. Nie zakładam przed meczem ile mam zdobyć punktów i nie robię tego także podczas meczu – dodał częstochowski junior.

– W zawodach młodzieżowych zawsze fajnie jechałem na tym torze, ale mecz ligowy to zupełnie coś innego. Inne odczucia, są kibice, jest presja wyniku. GET WELL Toruń jest bardzo silną drużyną, ale jedziemy zmotywowani, naładowani energią i myślę, że pokażemy kawał dobrego żużla – podsumował Michał Gruchalski, zapytany o następny występ w barwach częstochowskiego zespołu na torze w Toruniu.

forBET Włókniarz Częstochowa czeka teraz na mecz wyjazdowy do Torunia, gdzie zmierzy się na MotoArenie z GET WELL Toruń. Transmisja na żywo 5 maja w nSport+ o 16:30.

Rafał Borek