Kolejka pod znakiem istotnych odpowiedzi – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Osiem dużych punktów w tabeli kontra szesnaście, a kilka godzin później dziesięć kontra jedenaście. Drużyna która ligowy byt ma dość spokojny i wicelider tabeli. Na dokładkę mecz na styku ekip, które sąsiadują  ze sobą w tabeli PGE Ekstraligi. Czy czują się Państwo zaproszeni na niedzielne mecze najlepszej żużlowej ligi świata?

MRGARDEN GKM Grudziądz nie ma szczególnych powodów do zadowolenia w tym sezonie. Grudziądzanie mimo, że zajmują bezpieczne, szóste miejsce w tabeli z jednym punktem przewagi nad MOJE BERMUDY Stalą Gorzów. Rywale z Zielonej Góry są w zdecydowanie lepszej pozycji, plasując się na drugiej pozycji i to z pewnością oni będą faworytem niedzielnej potyczki. Podopieczni Roberta Kempińskiego nie spisują się na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań, dlatego działacze drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego po raz drugi w tym sezonie zdecydowali się skorzystać z instytucji gościa, zapraszając do składu Tobiasza Musielaka. O tym, czy ten ruch przyniesie oczekiwane korzyści kibice przekonają się już za kilka godzin.

16.08, godz. 16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz 42:48)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Mateusz Kędzierski, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Piotr Bugajny

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

10. rundę PGE Ekstraligi zakończy spotkanie dwóch drużyn, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Póki co wyżej w tym zestawieniu znajdują się goście z Częstochowy, jest jednak jedno, a nawet dwa „ale”. Po pierwsze ELTROX Włókniarz nie wygrał meczu od 30 lipca, po drugie wrocławianie mają w zapasie jedno spotkanie więcej do odjechania. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w najbliższych dniach to oni, a nie żużlowcy  trenera Marka Cieślaka będą się cieszyć czwartym miejscem w tabeli, premiowanym awansem do fazy finałowej. Tym bardziej, że gospodarze przystąpią do tego spotkania podbudowani zwycięstwem nad mistrzem Polski z Leszna. Mamy zatem sporo pytań przed niedzielnymi meczami, a odpowiedzi poznamy już wieczorem.

16.08, godz. 19:15 BETARD Sparta Wrocław – ELTROX Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz 37:53)
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #WROCZE

Zakończenie rundy we Wrocławiu. Spotkanie o miejsca w rundzie finałowej. BETARD WTS Sparta Wrocław – ELTROX Włókniarz Częstochowa LIVE w nSport+ 📺#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Piątek, 14 sierpnia 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania