Kluby PGE Ekstraligi w akcji promocyjnej #SzczepimySię

PGE Ekstraliga oraz wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata przystępują do promocji Narodowego Programu Szczepień i aktywnego wsparcia działań. Mają one na celu wdrażanie procedur bezpieczeństwa podczas rozgrywek PGE Ekstraligi w sezonie 2021. Akcję promocyjną rozpoczęły m.in. FOGO Unia Leszno czy Falubaz Zielona Góra.

My, lekarze, którzy na co dzień jesteśmy świadkami wielu cierpień i śmierci spowodowanych covidem, nie mamy wątpliwości: trzeba się szczepić. To nie jest choroba tylko osób w wieku senioralnym. Jedyną szansą, żeby ograniczyć transmisję wirusa, żeby kibice mogli ponownie tłumnie stanąć na trybunach i mocno pokrzyczeć, jest zaszczepienie się. Masowe szczepienia zahamowały „wyniszczający pochód”, m.in.: epidemii polio, ospy prawdziwej, gruźlicy. Szczepienia są podstawą. Jeśli kibice będą zaszczepieni, maksymalnie ograniczone zostanie ryzyko zakażenia, a to ułatwi bezpieczną organizację meczów, spotkań fanklubowych itp. – powiedział w rozmowie z portalem falubaz.com doktor Jacek Smykał. Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.

#JedziemyRazem|Doktor Jacek Smykał, kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim w…

Posted by Falubaz Zielona Góra on Monday, January 18, 2021

O pandemii oraz akcji Narodowego Programu Szczepień wypowiedział się również Emil Sayfutdinov. – Wszyscy widzimy jak obecnie wygląda sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie i w Polsce. Ludzie muszą walczyć o swój byt, czy przetrwanie swoich firm, czy przedsiębiorstw. Naprawdę jest to ciężki moment dla każdego. Wydaje mi się, że szczepionka zwalczająca COVID-19, może skutecznie dać nam powrót do normalności. To chyba jedyne wyjście, aby wszystko wróciło do normy sprzed pandemii. Musimy myśleć globalnie, jeżeli koronawirus będzie z nami jeszcze kilka lat, a ludzie będą go bagatelizować może mieć to opłakane skutki. Sądzę, że im więcej osób zaszczepi się przeciwko covid19 tym lepiej – wówczas korzyści będą współmierne dla wszystkich – zaznaczył Rosjanin, który występuje w FOGO Unii Leszno. Pełny wywiad TUTAJ.

Do akcji #SzczepimySię przyłączyła się PGE Ekstraliga oraz wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata.Rozmowa z…

Posted by Unia Leszno on Monday, January 18, 2021

Materiały promocyjne udostępniły także GKM Grudziądz oraz ELTROX Włókniarz Częstochowa. Na profilu grudziądzkiego klubu znalazła się grafika z trenerem Januszem Ślączką. Z kolei w wideo częstochowian kilka słów o szczepieniach przekazał Zdzisław Wolski – lekarz, członek sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju, poseł na Sejm RP IX kadencji.

Zdzisław Wolski o szczepieniach na COVID-19

#SczepimySię ➡ "Szczepienia to jedyna droga do przyśpieszenia końca epidemii, poprawy naszego stanu zdrowia oraz sytuacji gospodarczej".Posłuchajcie co do powiedzenia na temat szczepień ma lekarz, członek sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju, poseł na Sejm RP IX kadencji, a prywatnie ogromny kibic i przyjaciel Eltrox Włókniarza Częstochowa – Zdzisław Wolski. 😷___#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz Speedway Ekstraliga

Posted by Włókniarz Częstochowa on Monday, January 18, 2021