Klasyk we Wrocławiu i ciekawie w Gorzowie – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

Starcia zespołów z Leszna i Wrocławia od lat w najlepszej żużlowej lidze świata dostarczają mnóstwo emocji. Nie inaczej ma być i tym razem, gdzie żużlowcy BETARD SPARTY są na fali po wygranej z liderem z Gorzowa, a FOGO UNIA na pewno tanio skóry nie sprzeda. Na przystawkę niedzieli z PGE Ekstraligą mecz MOJE BERMUDY Stali z podbudowanym zwycięstwem w Toruniu zespołem ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa.

Na drugie podejście, trenerzy z Gorzowa i Częstochowy niewiele kombinowali przy składach. Już pierwszy bieg dostarczy mnóstwo emocji, bo starcia Bartosz Zmarzlik kontra Leon Madsen będą ozdobą tego pojedynku. Planowo trzy razy, a może i cztery, a nawet pięć. Stanisław Chomski zamiast Duńczyka Marcusa Birkemose (dwa zera w meczu we Wrocławiu), postawił pod dwunastką na Rafała Karczmarza.

23.05, godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (4. runda)
Transmisja LIVE w nSport+ (studio od 16:00)
Studio:
Michał Łopaciński, Jacek Gajewski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporterzy: Karolina Wieszczycka, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

W zestawieniu mistrzów Polski po raz pierwszy pojawił się Damian Ratajczak. W niedzielę świętował swoje 16-te urodziny i już teraz jest uprawniony do startu w zawodach ligowych w barwach FOGO UNII Leszno. Czy leszczyński talent będzie miał debiut marzeń? Obie drużyny są w dobrych humorach po swoich ostatnich zwycięskich spotkaniach i z dorobkiem 6 punktów w ligowej tabeli. Teraz jedni i drudzy chcą dopisać na swoje konto kolejne zwycięstwo. W szeregach wrocławskiej ekipy w wybornej formie Janowski i Laguta, a po kontuzji do składu wraca Tai Woffinden!

23.05, godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – FOGO UNIA Leszno (4. runda, mecz z telemetrią)
Transmisja LIVE w nSport+ (studio od 18:45)
Studio:
Marcin Majewski, Marek Cieślak
Komentarz:
Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter:
Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 20 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek