Kibicowscy Ambasadorzy PGE Ekstraligi dla Tomasza Golloba

Do 19 listopada do godz. 20:00 można licytować plastrony Patryka Dudka, Macieja Janowskiego i Kacpra Woryny. Grupa kibicowskich Ambasadorów PGE Ekstraligi prowadzi wspólną akcję, której efektem ma być wsparcie dla Tomasza Golloba.

PGE Ekstraliga przekazała trzy plastrony z PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi 2017 swoim kibicowskim Ambasadorom. Ci chcą zlicytować każdy z plastronów za jak największą kwotę, aby na koniec zjednoczyć środki i zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na konto Fundacji PZM, która zbiera pieniądze na leczenie Tomasza Golloba. W roku ubiegłym blisko 2 tys. zł w podobnej akcji zasiliło konto Kamila Cieślara, byłego żużlowca, który również przechodzi rehabilitację.

– Akcja jest na pewno potrzebna, stanowi nasz wkład w pomoc dla Tomasza Golloba i bardzo cieszymy się, że możemy się do niej przyłączyć po raz kolejny – mówi Justyna Szweda, kibicująca na co dzień Włókniarzowi Vitroszlif CrossFit Częstochowa, Ambasadorka PGE Ekstraligi od ponad roku, która jest liderką zespołu licytującego plastron Patryka Dudka.

Grupy kibicowskich Ambasadorów realizują własne strategie dotyczące promocji sprzedażowej plastronów. Nie jest dla nich jednak najważniejsze zwycięstwo. – To taki dodatek, że rywalizujemy między sobą, aby „wygrać” licytację. Tak naprawdę liczy się jeden cel: uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Promujemy aukcje na różne sposoby, czasami bardzo niekonwencjonalne – podkreśla Łukasz Woziński, który kibicowskim Ambasadorem PGE Ekstraligi jest od samego początku istnienia tego projektu, pochodzi z Leszna, a lideruje w tym roku zespołowi Kacpra Woryny.

Kamil Rychlicki, Ambasador PGE Ekstraligi z Grudziądza (lider licytacji plastronu Macieja Janowskiego), wie, że czasami trzeba z przedmiotem trafić do konkretnego kibica, który jest kolekcjonerem. – Istnieją żużlowi fanatycy, którzy zbierają pamiątki, trzeba tylko wiedzieć, do kogo i jak dotrzeć. Uważam, że plastron jest ciekawą pamiątką. Jeździ się dziś w nich zdecydowanie rzadziej niż kilkanaście lat temu. Towar deficytowy, więc zainteresowanie jest zawsze większe – informuje Kamil Rychlicki.

Aby zabawa i rywalizacja kibicowskich Ambasadorów była jeszcze bardziej ciekawa, tradycyjnie PGE Ekstraliga uhonoruje zwycięską grupę (czyli tę, której licytacja zakończy się najwyższą kwotą) specjalnymi zaproszeniami na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland.

W ubiegłym roku licytowano plastrony Krystiana Pieszczka, Piotra Protasiewicza i Grigorija Laguty.

Licytacje

Plastron Macieja Janowskiego 

http://allegro.pl/zuzlowy-plastron-macieja-janowskiego-z-pge-imme-i7037956048.html

Plastron Patryka Dudka

http://allegro.pl/zuzlowy-plastron-patryka-dudka-z-pge-imme-i7038139520.html

Plastron Kacpra Woryny

http://allegro.pl/zuzlowy-plastron-kacpra-woryny-z-pge-imme-i7036230920.html