Kibice szukają informacji o PGE Ekstralidze w internecie (badanie profilu kibica)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W październiku PGE Ekstraliga przeprowadziła z firmą Pentagon Research badanie profilu kibica oraz wizerunku. Jako technikę badawczą zastosowano ankietę internetową. Wyszło, że sportowefakty.wp.pl to serwis, który jest wśród kibiców najpopularniejszy, a bardzo dobry wynik osiągnął nasz oficjalny serwis internetowy.

Do najpopularniejszy źródeł informacji o PGE Ekstralidze, należy z pewnością Internet. Ponad 85% kibiców informacji związanych z żużlem szuka w tematycznych portalach internetowych, 66% w internetowych serwisach ogólnotematycznych a 62% w mediach społecznościowych o tematyce żużlowej. Prasa papierowa zdecydowanie schodzi na ostatni plan.

Najpopularniejsze serwisy internetowe wśród fanów żużla to: sportowefakty.wp.pl (91,6%), oficjalny serwis PGE Ekstraligi speedwayekstraliga.pl (50,66%) oraz serwis internetowy Przeglądu Sportowego (49,5%).

Serwisy społecznościowe cieszące się największym zainteresowaniem to Facebook i Youtube.

Filmy publikowane na oficjalnym kanale PGE Ekstraligi w serwisie Youtube oceniane są pozytywnie (25% – bardzo dobrze oraz 43,5% – raczej dobrze). Najbardziej oczekiwane przez kibiców treści to materiały zakulisowe.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi cieszy się relatywnie dużą popularnością. Słyszał o niej co trzeci z badanych kibiców żużla z próby ogólnopolskiej oraz ponad 80% bardziej zaangażowanych fanów PGE Ekstraligi, śledzących jej profil w mediach społecznościowych.

Zdecydowanie bardziej popularna jest wersja aplikacji przeznaczona na platformę Android. Obie wersje uzyskały bardzo zbliżone oceny i oceniane są na ogół pozytywnie. Co trzeci z użytkowników ocenia aplikację bardzo dobrze a ponad połowa raczej dobrze.