Kibice PGE Ekstraligi razem na szczytny cel

Do końca listopada można licytować trzy unikalne plastrony Krystiana Pieszczka, Piotra Protasiewicza i Grigorija Laguty. Trzydziestu kibicowskich Ambasadorów PGE Ekstraligi prowadzi wspólną akcję, której efektem ma być żużlowy cel charytatywny. Nie ma podziałów na kluby, ale jest rywalizacja o najwyższą cenę, bo wszystko  zakończy się wspólnym prezentem gwiazdkowym.

PGE Ekstraliga przekazała trzy plastrony z PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi 2016 swoim kibicowskim Ambasadorom. Ci rywalizują o szczytny cel – w trzech grupach (ponad podziałami klubowymi) chcą zlicytować każdy z plastronów za jak największą kwotę, aby na koniec zjednoczyć środki i zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na żużlowy cel charytatywny. – Na razie nie wiemy jeszcze komu kupimy prezent na Święta i czy to będzie jedna osoba, a może kilka, ale zjednoczyliśmy się w ramach różnych klubów i rywalizujemy o wygraną – mówi Justyna Szweda, kibicująca na co dzień beniaminkowi PGE Ekstraligi, Eko-Dir Włókniarzowi Częstochowa.

Dziesięcioosobowe grupy kibicowskich Ambasadorów realizują własne strategie dotyczące promocji sprzedażowej plastronów. Wszystko jest dokładnie przygotowane, a przeszkodą  we współpracy nie są nawet odległości dzielące fanów. – Każdy z liderów danego teamu, otrzymał już plastron. Komunikujemy się przez Internet, rozpoczęliśmy aukcje tego samego dnia w trzech różnych zakątkach Polski, ale cel jest jeden: zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby potem móc je spożytkować charytatywnie – dodaje kibicowska Ambasadorka PGE Ekstraligi z Zielonej Góry, Dominika Filipowicz.

Pomysł na aukcję zaproponowali sami kibice, których skupiła PGE Ekstraliga w ramach swojej akcji opatrzonej hasztagiem #AmbasadorPGEE. – To my jesteśmy organizatorami działań, my wymyślamy jak najlepiej zareklamować te plastrony, a na koniec również my ustalimy przeznaczenie kwoty, którą zsumujemy – dodaje Kamil Rychlicki, kibic z Grudziądza, który przewodzi grupie nazwanej TEAM PIESZCZEK, bowiem do niego i jego kolegów należy zadanie uzyskania jak najwyższej ceny za plastron triumfatora PGE IMME 2016, Krystiana Pieszczka, żużlowca MRGARDEN GKM-u.

Aby zabawa i rywalizacja kibicowskich Ambasadorów była jeszcze bardziej ciekawa, PGE Ekstraliga uhonoruje zwycięską grupę (czyli tę, której licytacja zakończy się najwyższą kwotą) specjalnymi zaproszeniami na jedne z majowych zawodów żużlowych.

Plastrony można licytować do końca listopada.

Plastron Krystiana Pieszczka LINK

Plastron Piotra Protasiewicza LINK

Plastron Grigorija Laguty LINK