Kevlary Zmarzlika i Janowskiego na cele charytatywne

Fot. Marcin Karczewski

Styczeń to czas intensywnych przygotowań do nowego sezonu, ale także czas pomocy potrzebującym. Okres ten to głównie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który Bartosz Zmarzlik przeznaczył kevlar z 2021 roku. W pomoc innym włączył się też Maciej Janowski, który wystąpił w pokazowym meczu siatkówki w Katowicach.

Ten kewlar to pewien wycinek historii polskiego żużla, gdyż właśnie w nim występowałem we wszystkich turniejach Grand Prix oraz w turniejach indywidualnych w 2021 roku. To właśnie w nim zdobywałem srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, wygrywałem Kryterium Asów i Złoty Kask – napisał Bartosz Zmarzlik, zachęcając przy tym do udziału w licytacji na rzecz WOŚP.

Licytacja kevlaru wychowanka MOJE BERMUDY STALI Gorzów znajduje się TUTAJ. Koniec aukcji przewidziany jest 27 stycznia.

Mam dla Was bardzo dobrą informację 🤩 Na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazuję mój…

Posted by Bartosz Zmarzlik #95 on Tuesday, January 18, 2022

W pomoc potrzebującym włączył się także Maciej Janowski. Kapitan BETARD SPARTY Wrocław wziął udział w 12. Legendarnym Kosmicznym Meczu – pokazowym turnieju siatkówki w Katowicach. Cała impreza powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieci i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, a udział w niej wzięli sportowcy i gwiazdy znane ze szklanych ekranów. Janowski na aukcję przekazał kevlar reprezentacji Polski, w którym startował m.in. w finałach FIM Speedway of Nations w Wielkiej Brytanii.