Kenneth Bjerre zawodnikiem MRGARDEN GKM Grudziądz

Działacze MRGARDEN GKM kompletują drużynę na sezon 2019. Nowym zawodnikiem grudziądzkiego klubu został Kenneth Bjerre.Duńczyk, który przez ostatnie lata reprezentował ekipę GRUPA AZOTY Unii Tarnów, związał się z żółto-niebieskimi rocznym kontraktem.

– Rozmowy z GKM-em były dość proste. Pamiętam, że rozmawiałem już z klubem z Grudziądza przed sezonem 2015. Wtedy ostatecznie nie dogadaliśmy się i zdecydowałem się podpisać kontrakt w Tarnowie. Teraz spotkałem się z Zarządem i negocjacje nie trwały długo. Zarówno ja, jak i działacze klubu wiedzieliśmy czego chcemy i szybko doszliśmy do porozumienia w sprawie szczegółów kontraktu – powiedział tuż po parafowaniu umowy Kenneth Bjerre dla portalu gkm.grudziadz.net.

– Cieszymy się, że Kenneth dołącza do naszej drużyny i witamy go w Grudziądzu. Wybór nie był trudny, a rozmowy na temat kontraktu przebiegły szybko i sprawnie. Od lat jest bardzo solidnym zawodnikiem, byłym uczestnikiem Grand Prix, ciągle z nadziejami i szansami na powrót do światowej elity. Przez ostatnie sezony był liderem zespołu z Tarnowa, dlatego też to duże wzmocnienie formacji seniorskiej. Mamy nadzieję, że Duńczyk spełni oczekiwania i będzie tym ogniwem, które pozwoli nam walczyć o coś więcej niż tylko o utrzymanie w PGE Ekstralidze – mówi Marcin Murawski, prezes GKM S.A.

W minionych rozgrywkach PGE Ekstraligi w ekipie beniaminka z Tarnowa notował średnio 1,914 pkt/bieg, co było 17 wynikiem w najlepszej lidze świata. Wcześniej kontrakt z MRGARDEN GKM Grudziądz podpisał Antonio Lindbaeck.