Kempiński przed meczem z forBET Włókniarzem: Wszystko jest przemyślane

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Rozgrywki PGE Ekstraligi nabierają tempa. Już w najbliższy weekend odbędzie się druga kolejka, a w niej MRGARDEN GKM Grudziądz zmierzy się z drużyną forBET Włókniarza Częstochowa. Grudziądzanie po przegranym spotkaniu w Lublinie chcą odzyskać zaufanie kibiców. – O spotkaniu w Lublinie musimy szybko zapomnieć – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl trener żółto-niebieskich, Robert Kempiński.

Przed sezonem działacze grudziądzkiego klubu jasno określili cel dla swoich zawodników. Drużyna wzmocniona Kennethem Bjerre oraz Patrykiem Rolnickim ma w sezonie 2019 poważnie włączyć się do walki o play-off. Przegrane inauguracyjne spotkanie w Lublinie może nieco skomplikować sytuację MRGARDEN GKM-u już na początku rozgrywek. – Już przed meczem ze SPEED CAR Motorem Lublin zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że każdy punkt jest na wagę złota. Trudno jest jednak wygrać spotkanie, kiedy dwóch zawodników w dwunastu startach zdobywa dwanaście punktów – powiedział Robert Kempiński dla speedwayekstraliga.pl.

– O spotkaniu w Lublinie musimy szybko zapomnieć, bo był to nieprzyjemny mecz. Nie wracajmy do tego. Musimy skupić się na piątkowym spotkaniu z forBET Włókniarzem Częstochowa – dodał szkoleniowiec.

Przed piątkowym pojedynkiem w zestawieniu gospodarzy doszło do kilku zmian. Prowadzącym parę z juniorami będzie tym razem Duńczyk Bjerre. – Pomysł na zmianę par wziął się z wyniku poszczególnych zawodników. Kenneth Bjerre jest w dobrej formie, dlatego musi pojechać z numerem 13 – zdradził Kempiński. Krzysztof Buczkowski przeciwko częstochowskiej drużynie wystąpi w parze z Przemysławem Pawlickim, który meczu w Lublinie na pewno nie może zaliczyć do udanych. Szkoleniowiec żółto-niebieskich ma pełne zaufanie do wychowanka grudziądzkiego klubu, stąd też ustawienie go w parze z Pawlickim. – Przemysław Pawlicki jedzie słabiej, musi mieć więc mocnego doparowego – uzasadniał swoją decyzję.

Wydaje się, że sztab szkoleniowy MRGARDEN GKM-u dobrze przygotował się do najbliższego spotkania. – Wszystko jest przemyślane – powiedział Kempiński. – Po piątkowym meczu będę mógł powiedzieć dlaczego tak ustawiłem pary. Na razie niech to zostanie tajemnicą ­– zakończył.

Mecz 2 rundy PGE Ekstraligi pomiędzy MRGARDEN GKM Grudziądz a forBET Włókniarzem Częstochowa zaplanowano na najbliższy piątek 12 kwietnia. Zawody rozpoczną się o godzinie 20.30, a transmisję na żywo przeprowadzi Eleven Sports 1.

 

Kamil Rychlicki