Każdy wie o co jedzie, a wszystkie oczy będą skierowane na Zieloną Górę – zapowiedź XIV rundy #PGEE

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Przed nami ostatnia runda części zasadniczej PGE Ekstraligi, która zadecyduje o składzie drużyny w walce o medale Drużynowych Mistrzostw Polski 2018. Przypomnijmy, że mecze półfinałowe odbędą się 2 i 9 września, a rywalizacja w spotkaniach o medale zaplanowana została na 16 i 23 września. W XIV rundzie PGE Ekstraligi kamery nSport+ zagoszczą w Zielonej Górze oraz Lesznie.

Oczy całej żużlowej Polski będą w niedzielę skierowane na Zieloną Górę, gdzie rozegra się walka o „być, albo nie być” w PGE Ekstralidze. FALUBAZ Zielona Góra musi wygrać minimum 48:42 (wygrać więcej niż 4 punktami), by zapewnić sobie udział w barażu o utrzymanie. GRUPA AZOTY UNIA Tarnów w przypadku przegranej Grudziądza w Częstochowie, by zająć 6. miejsce musi minimum zremisować w Zielonej Górze, a do zapewnienia 7. miejsca, gwarantującego baraż wystarczy zdobyć 43 punkty w niedzielnym meczu. Trener Adam Skórnicki postanowił zmienić ustawienia par, a prowadzącymi będą Dudek, Protasiewicz i Jepsen Jensen. Do formacji młodzieżowej – po kontuzji – wraca Sebastian Niedźwiedź. Trener tarnowskiej GRUPA AZOTY Unia, Paweł Baran postawił na sprawdzone ustawienie swojego zespołu. Pierwszy mecz 47:43 dla GRUPA AZOTY UNIA Tarnów.

17:00 FALUBAZ Zielona Góra – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów (live nSport+)
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: ulgowy od 15 zł, normalny od 25 zł do kupienia TUTAJ.

forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa, by przypieczętować swój awans do play-off musi w niedzielę do ligowej tabeli dorzucić jeden duży punkt (minimum zremisować). Na roszady w składzie zdecydował się Marek Cieślak, który Fredrika Lindgrena, który w Tarnowie miał groźnie wyglądający upadek awizował w jako doparowego w ustawieniu z Adrianem Miedzińskim. Prowadzącym parę z juniorami będzie natomiast Matej Zagar. Trener Robert Kempiński nie wprowadził żadnych zmian w składzie MRGARDEN GKM Grudziądz. W pierwszym meczu tych drużyn był remis 45:45. Grudziądzanie są już pewni minimum 7. miejsca na koniec sezonu zasadniczego, a by być na 6. miejscu i nie jechać w barażu muszą liczyć na zwycięstwo FALUBAZU lub pokusić się o zwycięstwo w Częstochowie.

17:00 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz
Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Tomasz Welc
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Ligowy klasyk i przedsmak fazy play-off czeka na nas w Lesznie, gdzie FOGO UNIA Leszno podejmie BETARD SPARTĘ Wrocław. Trener Rafał Dobrucki wrócił ustawienia Maxa Fricke w parze z juniorami oraz pary Milik – Janowski. W składzie FOGO UNII Leszno Piotr Baron nie dokonał żadnych zmian. Nie ma tam nadal kontuzjowanego Dominika Kubery. W pierwszym meczu tych drużyn był remis 45:45.

19:30 FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław (live nSport+)
Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ.

Matematyka daje szanse awansu GET WELL Toruń do fazy play-off. Zwycięstwo za trzy punkty z CASH BROKER STALI Gorzów i porażka na własnym torze forBET WŁÓKNIARZA Częstochowa. Czy taki scenariusz jest realny? Przed pierwszym biegiem niedzielnego spotkania wszyscy w Toruniu będą wiedzieć, czy jadą o prestiż, czy play-off. Jacek Frątczak dokonał zmian w składzie i w jednej parze zobaczymy Doyle’a z Chrisem Holderem, a Paweł Przedpełski został awizowany z Kościelskim, którego od pierwszego biegu będzie zastępował rezerwowy Jack Holder. Trener Stanisław Chomski postawił na sprawdzony zestaw par swojego zespołu. W pierwszym meczu CASH BROKER STAL Gorzów wygrała 54:35.

19:30 GET WELL Toruń – CASH BROKER STAL Gorzów
Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: ulgowy od 10 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr Kaczmarek