Każdy ma coś do udowodnienia – zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Potwierdzenie powrotu do formy torunian czy rewanż gorzowian? Umocnienie na pozycji wicelidera zielonogórzan czy podrażniona ambicja Lwów niosąca ich do zwycięstwa? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w niedzielę!

Zeszłotygodniowy mecz w Toruniu był pierwszym w tym roku, po którym gospodarze zjeżdżali z toru jako zwycięzcy. GET WELL Toruń do triumfu poprowadziło trio Chris Holder, Niels Kristian Iversen i Jason Doyle, a sygnał do ataku dał Norbert Kościuch. Trzeba przyznać, że goście im to zadanie mocno ułatwili. Gorzowianie po 8 wyścigu prowadzili 10 punktami (29:19), ale od tego momentu stanęli w miejscu, zdobyli w 7 kolejnych biegach 11 oczek, podczas gdy torunianie zdobyli ich 30. Gospodarze z pewnością mają zatem co udowodnić swoim kibicom.

16:30 TRULY.WORK Stal Gorzów – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Komentarz: Sergiusz Ryczel, Tomasz Bajerski
Studio: Jakub Zborowski, Sławomir Kryjom
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: normalny od 28 zł, ulgowy od 24 zł

Jeśli chodzi o kwestie udowadniania, to tu na pewno sporo do powiedzenia mają częstochowianie. Zawodnicy spod Jasnej Góry przegrali 3 ostatnie mecze, a mimo to, po połowie rundy zasadniczej, wciąż zajmują miejsce premiowane awansem do fazy play-off. Podopieczni trenera Marka Cieślaka z pewnością będą chcieli odwrócić niekorzystny trend, tym bardziej, że potencjalna wygrana z bonusem pozwoli im zmniejszyć stratę do niedzielnych rywali do 1 punktu.

19:00 forBET Włókniarz Częstochowa – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Reporter: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Krzysztof Okupski, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

8. runda PGE Ekstraligi będzie ostatnią przed wyznaczeniem zawodników do udziału w tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Zawody odbędą się 12 lipca w Gdańsku (początek o godz. 19:00).

W skład osiemnastu zawodników uczestniczących w PGE IMME wejdzie piętnastu zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po VIII rundzie PGE Ekstraligi, zawodnik z „dziką kartą” oraz dwóch zawodników rezerwowych.

Oficjalna lista zawodników uprawnionych do startu w PGE IMME 2019 zostanie podana w Komunikacie PGE Ekstraligi, który zostanie wydany po 8. rundzie. Losowanie numerów startowych zawodników biorących udział w PGE IMME będzie miało miejsce w Magazynie PGE Ekstraligi w nSport+ 23 czerwca. Bilety na zawody można kupować za pośrednictwem strony internetowej.

Tomasz Kania