Kasprzak wraca do Gorzowa, ważny mecz w Toruniu – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi (#RundaDlaNiny)

Fot. Dariusz Ryl

Cały sportowy świat patrzy na piłkarskie rozgrywki UEFA EURO 2020, ale nie zapominamy, że cały czas jedzie także PGE Ekstraliga. W piątek w najlepszej żużlowej lidze świata powrót Krzysztofa Kasprzaka do Gorzowa, ale już w kevlarze ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Ciekawie będzie też w Toruniu, gdzie przyjedzie aktualny mistrz Polski.

To będzie wyjątkowa kolejka PGE Ekstraligi – #RundaDlaNiny. Nina, siostrzenica sędziego Pawła Słupskiego, to 2-letnia dziewczynka z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Szansą na ratunek dla dziewczynki jest terapia genowa. Jest ona nierefundowana w Polsce i kosztuje ponad 9 milionów złotych. Dodatkowo Nina może ją przyjąć tylko do określonej wagi ciała – 13,5 kilograma. Czasu jest zatem coraz mniej. Do zebrania nadal pozostało około 2,8 miliona złotych. Więcej informacji na temat leczenia Niny Słupskiej znaleźć można pod linkiem siepomaga.pl/nina.

Podczas wszystkich meczów 10. rundy PGE Ekstraligi w transmisjach telewizyjnych na antenach ELEVEN SPORTS 1 i nSport+ dodany zostanie znak wodny z hashtagiem #RundaDlaNiny. Nadawcy będą również przypominać o zbiórkach i możliwościach wpłat na rzecz chorej dziewczynki. Wesprzeć Ninę będzie można również na wszystkich czterech stadionach PGE Ekstraligi. Na kibiców czekać będą puszki, z których całość kwoty zostanie przeznaczona na leczenie 2-latki.

Oczy kibiców zwrócone na Krzysztofa Kasprzaka. Tak będzie w Gorzowie, bo właśnie przed tym sezonem obaj żużlowcy zamienili żółto-niebieskie barwy w Gorzowie, na te w Grudziądzu. Trener Janusz Ślączka przed tym meczem dokonał jednej zmiany i w miejsce Pawła Miesiąca posyła do boju właśnie Krzysztofa Kasprzaka, który powinien doskonale znać gorzowski owal. Patrząc w układ ligowej tabeli to zdecydowanym faworytem meczu są żużlowcy MOJE BERMUDY STALI Gorzów.

– To jest żużel, w którym o wyniku decyduje wiele składowych, nie tylko forma zawodników. Wpływ na przebieg spotkania może mieć nawet pogoda. Wszyscy widzieli, że MOTOR Lublin we wcześniejszych meczach łatwo odstawiał z kwitkiem rywali, a z nami tylko w początkowej fazie spotkania miał przewagę. Mecz rozgrywany był w innych warunkach, niż poprzednie. Grudziądzanie dla większości nie są faworytem naszego spotkania, ale nie mają też nic do stracenia. Zapewne zrobią wszystko, żeby wywieźć z Gorzowa korzystny dla siebie rezultat – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Stanisław Chomski.

25.06, godz. 18:00 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
Pierwszy mecz – 52:38
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)

Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporterka: Barbara Karczewska

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Ciekawie zapowiada się za to starcie w Toruniu, gdzie walka będzie nie tylko toczyć się o dwa duże punkty za zwycięstwo, ale też o punkt bonusowy. W pierwszym meczu tych drużyn minimalnie, bo tylko 47:43, wygrała FOGO UNIA Leszno. Trener Piotr Baron nie dokonał żadnych zmian w swoim składzie, a małymi krokami aktualni mistrzowie Polski zbliżają się do formy, do której przyzwyczaili swoich kibiców. W zespole z Torunia Tomasz Bajerski pod numerem 14. awizował Kacpra Makowskiego. Nie jest wykluczone, że jego miejsce zajmie ktoś z dwójki bardziej doświadczonych juniorów: Kamil MarciniecKarol Żupiński.

25.06, godz. 20:30 EWINNER APATOR Toruń – FOGO UNIA Leszno
Pierwszy mecz – 43:47
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Krystian Plech
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 21 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek