Kapitan na pokładzie. Maciej Janowski przedłużył kontrakt z BETARD SPARTĄ

– Przyszedł ten czas, żeby przedłużyć umowę z moim ukochanym klubem. Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować BETARD SPARTĘ i spotykać Was na Stadionie Olimpijskim, w moim ukochanym Wrocławiu. Już nie mogę się doczekać kolejnego ligowego sezonu. Do zobaczenia – przekazał Maciej Janowski, który pozostanie kolejny sezon w zespole mistrza Polski.

Aż trudno jest mi sobie wyobrazić, że mógłbym przekazać kibicom inną informację. Maciej Janowski to nasz wychowanek, kapitan i ikona wrocławskiej Sparty. Tu jest jego miejsce – mówił Andrzej Rusko, prezes klubu. – To wspaniały zawodnik, który już osiągnął bardzo wiele w swojej sportowej karierze, a moim zdaniem największe sukcesy są ciągle przed nim. Z Maćkiem mamy jasno sprecyzowane cele na najbliższe sezony i wierzę, że z takim kapitanem BETARD SPARTA Wrocław będzie je skutecznie realizować – dodał.

Maciej Janowski był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu w sezonie 2021. Kapitan Drużynowych Mistrzów Polski zdobył 216 punktów i 19 bonusów, co przełożyło się na średnią biegową 2.582. W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix zajął czwarte miejsce.

Janowski ma za sobą trzynaście sezonów spędzonych w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska. Spartańskich barw bronił w latach 2007-2011 oraz nieprzerwanie od 2014 roku. Kapitanem drużyny jest od 2018 roku. W swoim sportowym dorobku ma wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych. Jest między innymi: Indywidualnym Mistrzem Polski 2015 oraz 2020, Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów 2011, Zwycięzcą Drużynowego Pucharu Świata z Reprezentacją Polski w 2013 i 2017 roku, czołowym zawodnikiem Speedway Grand Prix (4 miejsca w 2017, 2018, 2020 i 2021 roku).

Źródło: inf. prasowa