Kapitalne widowisko w Lublinie dla SPEED CAR Motoru! Prawie 56 000 kibiców na trybunach 1. rundy!

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Świetne spotkanie obejrzeli kibice w Lublinie. SPEED CAR Motor, mimo wypadku Andreasa Jonssona, pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz 49:41. Na trybunach zebrało się 9812 fanów, co łącznie dalej prawie 56 tysięcy osób na stadionach PGE Ekstraligi w 1. rundzie sezonu 2019!

Po pierwszej części, w której przewagę uzyskał MRGARDEN GKM Grudziądz, do słowa doszli gospodarze. Mimo upadku Andreasa Jonssona w 3. biegu i jego niezdolności do dalszej jazdy, lublinianie zaczęli odrabiać straty, a następnie powiększać przewagę.

Rajderem Meczu został Paweł Miesiąc, który wprawiał nie raz kibiców w euforię swoimi atakami. Z kolei w zespole gości wyróżniał się Kenneth Bjerre. Duńczyk zdobył 14 punktów i jeden bonus. Najwięcej „oczek” w drużynie z Lublina uzyskał Dawid Lampart (11+1).

Trochę chaotycznie to wygląda, ale mam taki styl jazdy. Walczę na całego – powiedział Paweł Miesiąc na antenie nSport+.

Za wcześnie jest na to, czego zabrakło. Brakowało punktów. Dawaliśmy radę z Kennethem. Ja się starałem jak najlepiej. Była szansa na wygraną, ale Lublin pokazał swoje. Przy kontuzji Jonssona wzięli się garść i pojechali. Mam nadzieję, że będziemy jechać lepiej – zaznaczył Buczkowski.

Więcej o spotkaniu TUTAJ

Fot. Łukasz Trzeszczkowski