Kalendarz Dżentelmeni 2021: Bartosz Zmarzlik wśród gwiazd filmu i sportu

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Dwukrotny mistrz Świata jest pierwszym żużlowcem, który znalazł się w prestiżowym kalendarzu, który prowadzi Oliwier Janiak – dziennikarz, prowadzący program w TVN „Co za tydzień”. Głównym celem całej akcji jest pomoc potrzebującym dzieciom.

Pierwsza edycja kalendarza pojawiła się w 2007 roku. Przez kolejne lata Kalendarz Dżentelmeni skupił wokół siebie ponad 200 osobowości ze świata filmu, sportu, muzyki, sztuki i fotografii. Wraz z wybranymi edycjami wydano także 5 wyjątkowych płyt muzycznych, które szybko pokryły się platyną i złotem. Zostały sprzedane w rekordowych nakładach. Projekt zawieszono na 4 lata, jednak teraz postanowiono wznowić akcję.

Kalendarz Dżentelmeni 2021 w wersji naściennej to 16 bohaterów, aktorów, sportowców, dziennikarzy i muzyków w obiektywie znakomitej polskiej fotografki Marty Wojtal. 24 fotografie prezentowane dwustronnie na 12 kartach. Wśród gwiazd tegorocznego kalendarza jest Bartosz Zmarzlik, dwukrotny mistrz Świata na żużlu. Oprócz zawodnika MOJE BERMUDY Stali Gorzów, jest także mistrz mieszanych sztuk walki organizacji UFC – Jan Błachowicz i Andrzej Bargiel (polski narciarz wysokogórski i himalaista). Poza wymienionymi sportowcami są również aktorzy (m.in. Cezary Pazura, Piotr Stramowski czy Tomasz Kot), muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka, a także prowadzący programy telewizyjne i radiowe – Krzysztof „Jankes” Jankowski, Mateusz Gessler czy Marcin Prokop.

Całkowity dochód ze sprzedaży jedenastej edycji Kalendarza Dżentelmeni na rok 2021 przekazany zostanie na rzecz: – Fundacji TVN „nie jesteś sam” i projektu Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka, – Dom Aniołów Stróżów z Katowic, – oraz fundację „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci z Białegostoku.

Kalendarz Dżentelmeni na rok 2021 dostępny jest w dwóch wersjach: ściennej, w dużym formacie oraz w wyjątkowej wersji zeszytowej. Każdy miesiąc kalendarza dedykowany jest innej osobowości. Projekt dostępny jest w przedsprzedaży od 6 listopada 2020 roku. Realizacja wysyłki rozpocznie się po 1 grudnia. Przedsprzedaż dostępna jest TUTAJ.