Kajetan Kupiec i Kacper Halkiewicz nadal we WŁÓKNIARZU Częstochowa

Fot. Grzegorz Misiak

WŁÓKNIARZ Częstochowa kontynuuje prezentację kadry młodzieżowej na sezon 2023. Kolejnymi przedstawionymi juniorami są Kajetan Kupiec i Kacper Halkiewicz. Dołączyli oni do przedstawionego wcześniej Franciszka Karczewskiego.

Kajetan Kupiec pochodzi z Tarnowa i urodził się 9 grudnia 2005 roku. Do drużyny WŁÓKNIARZA Częstochowa dołączył w sezonie 2020. Oprócz „czarnego sportu” drugą pasją Kupca są wyścigi na motocyklach „PitBike”, w których wielokrotnie stawał na podium. W swoim pierwszym roku startów z lwem na plastronie ścigał się głównie na „250” w cyklu Pucharu Ekstraligi 250cc.

Pod koniec marca 2021 zarówno Franciszek Karczewski, jak i Kajetan Kupiec zdali w Lesznie egzamin na licencję „Ż”, który umożliwił im tym samym starty w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W nich młode Lwy odniosły pewny triumf i zdobyły złoty medal. Rok później Biało-Zieloni z Kajetanem w składzie sięgnęli z kolei po srebro w tych rozgrywkach.

W minionej kampanii Kupiec startował również w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, gdzie w 11 spotkaniach wykręcił średnią biegową na poziomie 1,500. Najlepiej poradził sobie w 13. kolejce, kiedy to przeciwnikiem Włókniarza na Arenie zielona-energia.com był Motor Lublin (11+2 pkt w 5 startach).

Halkiewicz na świat przyszedł 6. stycznia 2007 roku. Jest on pierwszym miniżużlowcem w historii Włókniarza. Licencję MŻ uzyskał w kwietniu 2018 roku i szybko wyrósł na jednego z najlepszych w naszym kraju zawodników w tej dziecięcej odmianie speedwaya. Największy sukces w miniżużlu uzyskał natomiast w 2020 roku, kiedy to w Gdańsku zajął ósmą lokatę w Pucharze Europy w klasie 85cc.

W 2021 roku przeniósł się na normalny tor i uzyskał licencję w klasie 250cc. Ścigał się wówczas w rozgrywkach o Puchar Ekstraligi, gdzie zdarzało się, że w poszczególnych zawodach meldował się na podium.

Od sezonu 2022 jest posiadaczem profesjonalnego certyfikatu “Ż”. Debiutował 11. maja na torze w Opolu, gdzie w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wywalczył 10 punktów. Nieźle prezentował się również w kolejnych zawodach. Pod koniec czerwca zaliczył jednak fatalny w skutkach upadek na torze w Zielonej Górze, po którym pauzował ponad 2 miesiące.

Kacper Halkiewicz po kontuzji wrócił jeszcze silniejszy. Wspólnie z kolegami z zespołu sięgnął bowiem po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ponadto dwukrotnie zwyciężył w Turniejach Szkoleniowych na torze w Częstochowie. Pod koniec października w Rybniku wywalczył także tytuł Indywidualnego Wicemistrza Śląska Juniorów.