Kai Huckenbeck z „dziką kartą” na Grand Prix Niemiec w Teterow

Niemiec, Kai Huckenbeck otrzymał „dziką kartę” na 4. rundę cyklu FIM Speedway Grand PRix 2022, która odbędzie się 4 czerwca na Bergring Arenie w Teterow. Rolę rezerwowych będą pełnić dwaj rodacy Huckenbecka, Norick Bloedorn (TRANS MF Landshut) i Lukas Baumann (BETARD SPARTA Wrocław).

Niemiecki żużlowiec udanie rozpoczął obecny sezon. Huckenbeck wyrósł na najlepszego reprezentanta swojego kraju, a także czołowego jeźdźca eWinner 1. Ligi Żużlowej. Niemiec jeździ w barwach TRANS MF Landshut i legitymuje się trzecią najwyższą średnią wynoszącą 2,438 pkt/bieg. Żużlowiec dobrą dyspozycję prezentuje również w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, a także duńskiej Speedwayligaen, choć w kraju Hamleta wystartował dotychczas dopiero w jednym meczu.

Niemiec zna już smak rywalizacji w FIM Speedway Grand Prix. Ścigał się trzykrotnie w krajowych rundach – dwukrotnie z „dziką kartą” (2017, 2018) oraz raz w roli rezerwowego (2019). W swoim debiucie zdołał wywalczyć cztery punkty przywożąc za plecami Antonio Lindbaecka, Martina Smolinskiego oraz Tai’a Woffindena. Rok później były to 2 punkty, a jedynym rywalem, który oglądał jego plecy był ponownie rodak Smolinski. Po raz trzeci i dotychczas ostatni Huckenbeck wystartował w Grand Prix w 2019 roku w roli rezerwowego. Wówczas na torze pojawił się raz, co miało miejsce w 19. biegu, ale na mecie zameldował się on na ostatnim miejscu. Teraz będzie miał okazję udowodnić, że potrafi się walczyć jak równy z równym z czołówką światowego żużla.

Rolę rezerwowych będą pełnić dwaj rodacy Huckenbecka, Norick Bloedorn (TRANS MF Landshut) i Lukas Baumann (BETARD SPARTA Wrocław).