Kacper Woryna nowym zawodnikiem ELTROX Włókniarza Częstochowa

Wieloletni kapitan rybnickiego zespołu dołączy do piątej drużyny PGE Ekstraligi 2020. ELTROX Włókniarz Częstochowa poinformował, że nowym żużlowcem zostanie Kacper Woryna.

– Na pewno na wyborze ELTROX Włókniarza Częstochowa jako mojego klubu zaważyła odległość tego ośrodka od mojego domu. Nie ukrywam, że wpływ na moją decyzję miało też to, że od dawna mam bardzo dobry kontakt z prezesem – Michałem Świącikiem. Zresztą od kilku sezonów co rok wysyłał on jakieś zapytanie w moją stronę. To najwidoczniej był proces, który musiałem przetrawić, ale koniec końców trafiłem do Częstochowy, z czego się bardzo cieszę. Można powiedzieć, że prezes wydeptał sobie moją opinię na temat tego klubu. Chociaż przyznam też, że wiele dobrego na temat Włókniarza słyszałem także od innych żużlowców i dlatego postawiłem na ten ośrodek – poinformował tuż po podpisaniu umowy Kacper Woryna dla wlokniarz.com.

W ostatnim sezonie startował w PGE Ekstralidze w barwach PGG ROW Rybnik. Kacper wziął udział w 74 wyścigach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 114 punktów, co pozwoliło mu na osiągnięcie średniej biegopunktowej rzędu 1,514.

Po zakończeniu rozgrywek 24-latek zdecydował się na pierwszy w karierze transfer. W efekcie Kacper Woryna w sezonie 2021 dalej startować będzie w PGE Ekstralidze. Rybnickie otoczenie zamieni jednak na ekipę ELTROX Włókniarza Częstochowa.

Kacper Woryna zawodnikiem Eltrox Włókniarza Częstochowa!

Witomy i momy nadzieja, że inni zawodnicy obejrzą yno Twoja szpricklapa! Kacper Woryna #223 w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Eltrox Włókniarza Częstochowa. 🦁💚Więcej informacji poniżej ⤵️https://wlokniarz.com/2020/11/03/kacper-woryna-dolacza-do-kadry-eltrox-wlokniarza/___#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz

Posted by Włókniarz Częstochowa on Tuesday, November 3, 2020