Kacper Halkiewicz: Fajnie sprawdzić się w PGE Ekstralidze

Fot. Patryk Kowalski

Kacper Halkiewicz w meczu z FOGO UNIĄ Leszno zadebiutował w PGE Ekstralidze. Młodzieżowiec TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa nie zdobył wprawdzie punktu, jednak błysnął waleczną postawą.

Wychowanek częstochowian w styczniu skończył 16 lat i zyskał prawo do występów w PGE Ekstralidze. Na szansę musiał jednak zaczekać do 6. kolejki. Junior „wygryzł” ze składu Kajetana Kupca i wystąpił na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Na pierwsze punkty w najlepszej lidze świata musi jednak jeszcze poczekać. Halkiewicz dotychczas nie miał okazji do występów ligowych. Przed rokiem kibice mogli go oglądać podczas imprezy młodzieżowych, w których pokazywał się z dobrej strony. – Fajnie zobaczyć, na co mnie stać i sprawdzić się w PGE Ekstralidze. Cieszę się, że miałem do tego okazję – mówił po meczu w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Swoim potencjałem nastolatek błysnął w wyścigu młodzieżowym. Przez kilka chwil jechał wtedy przed Damianem Ratajczakiem. – Z mojej postawy jestem nawet zadowolony. Nie brakowało dużo. Może na razie mam jedynie trochę za mało umiejętności – dodał junior.

Okazuje się, że decyzja o jego występie w Lesznie zapadła dużo wcześniej. Mimo młodego wieku Kacper Halkiewicz nie denerwował się przed spotkaniem w Lesznie. – O tym, że pojadę dowiedziałem się chyba tydzień wcześniej. Nie było żadnej dodatkowej presji. To dla mnie jak trening czy sparing – zaznaczył 16-latek.

Joachim Piwek