Juniorzy STELMET Falubazu po MMPPK: Nie byliśmy przed zawodami faworytami, a udało się nam zdobyć złoto

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Para STELMET Falubazu Zielona Góra wywalczyła w Gorzowie złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W całych zawodach duet Damian Pawliczak i Norbert Krakowiak stracił tylko trzy punkty, a aż w czterokrotnie pokonywał rywali podwójnie.

Zielonogórzanie świetnie rozpoczęli zawody i w dwóch pierwszych biegach wygrali podwójnie z duetami z Grudziądza i Częstochowy. W trzeciej serii Norbert Krakowiak z Damianem Pawliczakiem wygrali 4:2 z BOGDANKA Motorem i stało się jasne, że para STELMET Falubazu jest faworytem do mistrzowskiego tytułu. Kropkę nad „i” zielonogórzanie postawili, wygrywając z duetem z Rybnika 5:1 i mogli się cieszyć z mistrzowskiego tytułu, który do Zielonej Góry wraca po 18 latach!

Teraz po mnie może nie widać, ale ja się tak cieszę, bo to jest mój pierwszy złoty medal w karierze. Wykrzyczałem się już na torze po ostatnim biegu, a teraz emocje już ze mnie zeszły. Sam jeszcze nie wierzę, że jest to złoto. To są zawody jednodniowe. Przyjechaliśmy tu wygrać. Nam przypasowało wszystko idealnie i jesteśmy z tego bardzo dumni – powiedział Damian Pawliczak.

Teraz z pokorą przyjmujemy ten medal. Mamy jeszcze rozgrywki PGE Ekstraligi i DMPJ. Różnie się może pokładać. Jest kolejny dzień. Trzeba pracować i wkładać całą swoją energię w to, co robimy, bo to kochamy. Każdy z nas jedzie po to, żeby wygrywać – dodał junior STELMET Falubazu Zielona Góra.

Nie byliśmy przed zawodami faworytami, a udało się nam zdobyć złoto. Od początku wszystko nam pasowało z ustawieniami i bardzo dobrze współpracowaliśmy na torze. W ostatnim biegu musieliśmy przywieźć tylko dwa punkty. Przy takiej dyspozycji dnia to nie było dużo, ale było napięcie, które dopiero puściło i jesteśmy mistrzami – zakończył Norbert Krakowiak.

Piotr Kaczmarek