Juniorzy na start! W Pradze rozpoczyna się cykl FIM SGP2

Fot. Patryk Kowalski

W piątek, 27 maja, o godz. 19:00 na praskiej Markecie rozpocznie się pierwsza runda cyklu FIM SGP2, czyli nowej odsłony rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata do lat 21. W gronie stałych uczestników znajduje się pięciu reprezentantów Polski. Transmisja LIVE w Eurosport 2 i Eurosport Extra (płatnej usłudze Player.pl).

W tym sezonie rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów przekształciła się w cykl FIM SGP2. Najlepsi młodzieżowcy globu będą towarzyszyć seniorom walczącym o tytuł podczas trzech rund – w Pradze, Cardiff oraz Toruniu. Turniej w Cardiff zaplanowano na 14 sierpnia, natomiast mistrza Świata do lat 21 poznamy 30 września na toruńskiej Motoarenie.

Na liście startowej zawodów w Pradze znajduje się pięciu reprezentantów Polski. Są to Mateusz Świdnicki, Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski oraz ubiegłoroczni medaliści: Wiktor Lampart, który zdobył brąz oraz Jakub Miśkowiak, będący obrońcą mistrzowskiego tytułu.

Na swoim terenie groźnymi konkurentami Polaków mogą być Czesi. Daniel Klima, Petr Chlupac i Jan Kvech doskonale znają praski tor. Do grona faworytów zaliczyć należy również zdobywcę kompletu punktów w eliminacjach w Daugavpils, Kevina Juhla Pedersena. Jednym z pretendentów jest także Francis Gust. Wypożyczony do Poznania z BETARD SPARTY Wrocław Łotysz imponuje formą.

Warto dodać, że kibice w Pradze będą świadkami historycznego wydarzenia. Dziką kartę na tę rundę FIM SGP2 otrzymała Celina Liebmann. Niemka będzie pierwszą kobietą w historii zmagań o Mistrzostwo Świata.

Lista startowa 1. rundy FIM SGP2 w Pradze (LIVE w Eurosport 2 i Eurosport Extra):

1. Mateusz Świdnicki (Polska)
2. Celina Liebmann (Niemcy)
3. Benjamin Basso (Dania)
4. Casper Henriksson (Szwecja)
5. Mateusz Cierniak (Polska)
6. Francis Gust (Łotwa)
7. Jakub Miśkowiak (Polska)
8. Wiktor Przyjemski (Polska)
9. Petr Chlupac (Czechy)
10. Jan Kvech (Czechy)
11. Wiktor Lampart (Polska)
12. Kevin Juhl Pedersen (Dania)
13. Gustav Grahn (Szwecja)
14. Timi Salonen (Finlandia)
15. Jonas Knudsen (Dania)
16. Daniel Klima (Czechy)
17. Matous Kamenik (Czechy) – rezerwowy
18. Bruno Belan (Czechy) – rezerwowy

Joachim Piwek