Józef Kafel poprowadzi częstochowską drużynę U-24

Fot. Patryk Kowalski

W nadchodzącym sezonie 2022 prawdziwą nowością dla kibiców będzie U-24 Ekstraliga. Wiadomo już, że drużynę z Częstochowy w tych rozgrywkach poprowadzi wychowanek i legenda Włókniarza – Józef Kafel.

Jako zawodnik, Kafel przez całą swoją żużlową karierę reprezentował “biało-zielone” barwy. W latach 1977 i 1978 sięgnął z Włókniarzem po brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ponadto w 1979 roku zwyciężył na częstochowskim torze w “Brązowym Kasku”. W przeszłości wielokrotnie miał już okazję pracować jako trener, prowadząc “Lwy” w 1998 i 2016 roku. Dodatkowo miał swój udział przy zdobytym w 2013 roku tytule Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W ostatnim czasie trenował młodych adeptów “czarnego sportu” w rędzińskiej szkółce.

W kadrze Włókniarza na rozgrywki “U-24” znajdują się obecnie: Jonas JeppesenMitchell CluffMaksim SirotkinJordan JenkinsAndriej RozaliukKajetan KupiecKamil Król oraz Jakub Martyniak. Pierwszym rywalem zespołu Włókniarza będzie Unia Leszno. Inauguracyjny mecz zostanie rozegrany 26 kwietnia (wtorek), w Częstochowie.

Więcej o U-24 Ekstraliga TUTAJ

Źródło: wlokniarz.com

W nadchodzącym sezonie 2022 prawdziwą nowością dla kibiców będzie Speedway Ekstraliga U-24. Wiadomo już, że naszą…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Monday, January 3, 2022