Jonas Jeppesen gościem WP SportoweFakty (27.11.2020, godz. 19:00)

– To może być rewelacja rozgrywek – mówi o Jonasie Jeppesenie Jacek Gajewski. Młody Duńczyk po świetnym sezonie w eWinner 1. Lidze Żużlowej i w Szwecji dostał angaż w PGE Ekstralidze. Nowy zawodnik ELTROX Włókniarza będzie gościem WP SportoweFakty. Początek transmisji o 19:00.

Od razu przychodzi na myśl mecz w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w nieprawdopodobnych warunkach Duńczyk wygrał w pojedynkę spotkanie przeciwko eWinner Apator Toruń. Chciałbym zobaczyć jak sobie poradzi w ekstraligowych warunkach – mówił niedawno o młodym talencie Maciej Noskowicz z Platformy CANAL+.

Duńczyk ubiegły sezon sezon rozpoczął w RM SOLAR Falubaz Zielona Góra, ale nie mieścił się w składzie trenera Piotra Żyto więc został wypożyczony do Arged Malesa TŻ Ostrovia. Tam okazał się rewelacją drugiej części rozgrywek. W sześciu meczach zanotował średnią biegową 1,944, ale kibicom zapadł w pamięci meczem właśnie przeciwko niepokonanemu wówczas eWinner Apatorowi. Wystartował z rezerwy w 10. biegu i zanotował komplet 15 punktów.

To wystarczyło, by Jeppesen stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników U24 w PGE Ekstralidze. Duńczyk zadebiutuje w elicie w barwach ELTROX Włókniarza. Częstochowianie pokładają w nim duże nadzieje biorąc pod uwagę, że na pozycji U24 praktycznie nie będzie miał zmiennika (Bartosz Smektała wystartuje jako jeden z dwóch polskich seniorów).

O tym czy Jeppesen sam czuje presję, jakie ma plany na przyszły sezon i jak wspomina swoje starty w Ostrowie i w Polonii Piła, opowie w rozmowie na żywo na Facebooku WP SportoweFakty i  kanale WP SportoweFakty na Youtube w programie współtworzonym z PGE Ekstraligą. Wszyscy widzowie będą mieli szansę zadania Duńczykowi pytań za pośrednictwem czatu. Początek transmisji o 19:00.