Jeppesen, Bajerski, Frątczak i Dobrucki w magazynie PGE Ekstraligi WP SF (29.04, godz. 12:30)

Przed nami 4. runda PGE Ekstraligi, a już o godz. 12:30 kolejne wydanie magazynu WP SportoweFakty. Tym razem gośćmi będą Jonas Jeppesen, Tomasz Bajerski, Jacek Frątczak i Rafał Dobrucki.

PGE Ekstraliga nabiera rozpędu. Po trzech kolejkach czas na pierwsze wnioski. Na pewno na plus zaskakuje drużyna EWINNER APATORA Toruń. Beniaminek wygrał co prawda tylko jedno spotkanie, ale w pozostałych dwóch pozostawił po sobie dobre wrażenie. Szczególnie w Lesznie, gdzie Fogo Unia do ostatniego biegu musiała walczyć o meczowe zwycięstwo.

Dobre wejście w sezon torunian nie umknęło uwadze środowiska. Prezes Marek Grzyb z MOJE BERMUDY STALI Gorzów, pokusił się nawet o prognozę, że mogą być czarnym koniem tegorocznych rozgrywek i wywalczyć awans do fazy play-off. Co myślą o tym w Toruniu? Na to i wiele innych pytań Marcina Musiała odpowie Tomasz Bajerski. Trener EWINNER APATORA zostanie też poproszony o głęboką analizę dotychczasowych wydarzeń w bieżących rozgrywkach oraz o przedstawienie swoich przewidywań na najbliższą przyszłość.

Program ropzocznie się od rozmowy z debiutującym w tym sezonie w PGE Ekstralidze Jonasem Jeppesenem, zawodnikiem ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa. Jego drużyna z kolei uznawana jest na razie za zespół, który jedzie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Bartosz Smektała po ostatnim zwycięstwie z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra mówił, że biało-zieloni się rozkręcają. Czy młody Duńczyk podziela tę opinię? Jak w ogóle czuje się w zderzeniu z PGE Ekstraligą i jak pracuje nad poprawą swoich niedoskonałości? Co może powiedzieć na temat współpracy z trenerem Piotrem Świderskim, bo przecież dużo mówiło się o tym, że niepotrzebnie odsunął on Jeppesena po trzech startach w meczu z leszczyńską FOGO UNIĄ.

Poza tym Marcin Musiał będzie dociekać, co wydarzyło się ze sprzętem Jeppesena w meczu z zielonogórską drużyną. Jego motocykl dwukrotnie odmówił posłuszeństwa pozbawiając zawodnika w ten sposób ważnych punktów. Duńczyk powie też o atmosferze w zespole po dwóch porażkach, a także spróbuje wyjaśnić, co jego zdaniem jest przyczyną problemów Kacpra Woryny.

Na koniec gośćmi w magazynie będą trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki i żużlowy menedżer Jacek Frątczak. Z nimi Marcin Musiał podyskutuje o „budowaniu zawodnika”, co najczęściej pada w kontekście wspomnianego już Woryny czy Krzysztofa Buczkowskiego. Problem mają też w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-ie Grudziądz. W tej drużynie na całej linii zawodzi Kenneth Bjerre.

Ponadto Dobrucki i Frątczak ocenią dotychczasowe wydarzenia w PGE Ekstralidze, która jak na razie jest bardzo wyrównana. Czy rzeczywiście już teraz możemy powiedzieć, że nie grozi nam w tym roku liga dwóch prędkości? Kto zdaniem naszych gości awansuje do fazy play-off, a kto będzie musiał obejść się smakiem? Jak w trudnych chwilach odnajdzie się BETARD SPARTA Wrocław, która musi radzić sobie bez Taia Woffindena?

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 29 kwietnia o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.