Jedziemy w piątek i w niedzielę – zapowiedź VI rundy #PGEE

Po BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wracamy do rozgrywek PGE Ekstraligi. Zaczynamy już w piątek w Toruniu, gdzie GET WELL podejmie FOGO UNIĘ Leszno. W niedzielę kamery nSport+ zagoszczą we Wrocławiu na meczu BETARD SPARTY z FALUBAZEM Zielona Góra oraz w Gorzowie, gdzie miejscowa CASH BROKER STAL podejmie forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa.

Trzy porażki w pięciu pierwszych spotkaniach PGE Ekstraligi. Nie takiego scenariusza na początek ligowego ścigania spodziewali się kibice GET WELL Toruń. W piątek zadanie dla podopieczny Jacka Frątczaka nie będzie łatwe, gdyż na MotoArenę przyjedzie niepokonany lider FOGO UNIA Leszno. Menedżer Unii Piotr Baron zdecydował się na sprawdzone ustawienie swojego zespołu. W drużynie z Torunia Jason Doyle pojedzie w parze z Pawłem Przedpełskim, a Niels Kristian Iversen jako uzupełnienie pary z Chrisem Holderem.

Czy GRUPA AZOTY UNIA Tarnów pojedzie w pełnym składzie? To pytanie zadają sobie kibice tarnowskich jaskółek. Nicki Pedersen w czwartej serii startów Grand Prix Polski na PGE Narodowym zanotował upadek, po którym musiał wycofać się z zawodów. Po tym upadku Duńczyk, który ma złamaną kość w prawej dłoni dodatkowo uszkodził ścięgna. Trener MRGARDEN GKM Grudziądz Robert Kempiński na mecz w Tarnowie zdecydował się na małą roszadę. Rolę prowadzącego parę otrzymał Krzysztof Buczkowski, a doparowym będzie Antonio Lindbäck.

Trener Rafał Dobrucki na mecz BETARD SPARTY Wrocław z FALUBAZEM Zielona Góra postanowił, że w awizowanym składzie nie znajdzie się zawodzący od początku sezonu Andzej Lebedevs. W parze z Woffindenem został wstawiony Dróżdż, a Max Fricke już bez wprowadzanych w trakcie meczu zmian pojedzie z juniorami. Szkoleniowiec FALUBAZU Adam Skórnicki zdecydował się na takie samo zestawienie, jakie dało zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu z GET WELL Toruń.

Na deser ligowego ścigania w niedzielę CASH BROKER STAL Gorzów z wracającym po kontuzji Rafałem Karczmarzem podejmie forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa. Marek Cieślak pierwszy raz w tym sezonie zdecydował się zmienić układ par, przez co rozdzielił rewelacyjną na początku sezonu parę Lindgren – Miedziński. W parze z Miedzińskim zobaczymy jadącego dużo poniżej oczekiwać Mateja Zagara, a Fredrik Lindgren będzie ścigał się w parz z juniorami.  Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego cała czas muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Martina Vaculika. – Leczenie przebiega lepiej, niż przewidywali lekarze bezpośrednio po operacji. To daje nam nadzieję na jego powrót w połowie czerwca – powiedział dla oficjalnej strony klubu prezes Ireneusz Maciej Zmora

piątek 19:30 GET WELL Toruń – FOGO UNIA Leszno (live nSport+ HD)

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Krzyszof Okupski

Bilety ulgowe od 10 zł, normalne od 35 zł do kupienia TUTAJ

niedziela 16:00 BETARD SPARTA Wrocław – FALUBAZ Zielona Góra (live nSport+ HD)

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

Bilety ulgowe od 25 zł, normalne od 35 zł do kupienia TUTAJ

niedziela 16:00 GRUPA AZOTY UNIA Tarnów – MRGARDEN GKM Grudziądz

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Guz

Bilety ulgowe od 20 zł, normalne od 30 zł do kupienia TUTAJ

niedziela 20:00 CASH BROKER STAL Gorzów – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa (live nSport+ HD)

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Bilety ulgowe od 22 zł, normalne od 29 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr Kaczmarek
Fot. Dariusz Ryl