Jedni o podtrzymanie passy, drudzy o jej przełamanie – zapowiedź #LESLUB i #ZIEGRU

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Najlepsza żużlowa liga świata mknie niczym pociąg TGV. W sobotę na kibiców żużla czekają dwa interesująco zapowiadające się starcia. Zaczniemy w Lesznie, gdzie miejscowa FOGO Unia zmierzy się z Motorem Lublin. Na deser mamy pojedynek RM SOLAR Falubaz Zielona Góra z MRGARDEN GKM Grudziądz, a tam niepokonany w lidze Artem Laguta będzie się bronił przed atakami Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza.

Uskrzydlony po zwycięstwie z MOJE BERMUDY Stalą Motor Lublin i niepokonana w lidze FOGO Unia Leszno, tak zaczniemy żużlową sobotę PGE Ekstraligi. Jacek Ziółkowski i Maciej Kuciapa dokonali jednej roszady w składzie swojego zespołu, zamieniając pozycjami Jarosława Hampela z Grigorijem Lagutą, a kolejną szansę na ligowy występ ma dostać Paweł Miesiąc. W Lesznie pierwsze w tym sezonie zmiany w składzie i zabrakło w nim Brady Kurtz, którego w zestawieniu mistrzów Polski zastąpił Jaimon Lidsey. Wszystkie oczy w tym meczu będą zwrócone na Jarosława Hampela, z którego usług przed startem sezonu zrezygnowała FOGO Unia, a teraz będzie zdobywał punkty dla Motoru.

27.06, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Anita Mazur
Komentarz: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Trenerzy Robert Kempiński i Piotr Żyto nie postawili na te same nazwiska co zawsze, ale dowodzący RM SOLAR Falubaz Zielona Góra postanowił lekko zmodyfikować układ i przemieszał zawodników numerami startowymi. Zielonogórzanie po wysokiej porażce z Częstochową (31:59) na pewno będzie chciał się zrehabilitować w oczach swoich kibiców. Zadanie nie będzie łatwe, bo to w Grudziądzu jeździ jedyny niepokonany w PGE Ekstralidze – Artem Laguta. Kto pierwszy w tym sezonie pokona rosyjską torpedę?

27.06 godz. 20:30 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Marcelina Rutkowska
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Ponad 23.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek