Jedni o play-off, drudzy o utrzymanie – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Zapowiada się bardzo ciekawy piątek w najlepszej żużlowej lidze świata. W Toruniu „wojna o utrzymanie” i starcie GET WELL z SPEED CAR Motorem Lublin. Z kolei w Grudziądzu ważny mecz o play-off pomiędzy MRGARDEN GKM a TRULY.WORK Stalą Gorzów. Transmisje obu spotkań na żywo w Eleven Sports 1.

W pierwszym meczu TRULY.WORK Stal pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz 51:39. Bohaterem spotkania został Bartosz Zmarzlik, który zdobył komplet punktów. Trener Stanisław Chomski dokonał jednej kosmetycznej zmiany w składzie względem ostatniego spotkania ligowego i numerami startowymi zamienieni zostali juniorzy – Mateusz Bartkowiak i Rafał Karczmarz. Robert Kempiński postąpił zgodnie z zasadą „zwycięskiego składu się nie zmienia” i postawił na identyczne ustawienie, które dało derbowe zwycięstwo z GET WELL Toruń 55:35. Dla obu zespołów jest to bardzo ważne spotkanie w kontekście awansu do fazy play-off. Gorzowska TRULY.WORK Stal zajmuje w tabeli piąte miejsce i ma na swoim koncie osiem punktów. Żużlowcy z Grudziądza są w tabeli tuż za piątkowymi rywalami i mają od nich o jeden punkt mniej.

18:00 MRGARDEN GKM Grudziądz – TRULY.WORK STAL Gorzów
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Tomasz Gapiński
Studio: Mikołaj Kruk i Rafał Dobrucki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: normalny od 40 zł, ulgowy od 30 zł do kupienia TUTAJ

W pierwszym meczu beniaminek z Lublina pokonał GET WELL Toruń 48:42. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli Grigorij Laguta i Jason Doyle – po 15. W tabeli obie drużyny zajmują ostatnie dwa miejsca i dzieli je tylko jeden punkt na korzyść SPEED CAR Motoru Lublin. Będzie to wojna o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Wszyscy zdają sobie sprawę, że piątkowe spotkanie może być kluczowe w kontekście pozostania w najlepszej żużlowej lidze świata. Jeżeli najważniejszy mecz w sezonie, to wszystkie ręce na pokład. Do składu beniaminka PGE Ekstraligi powrócił kapitan zespołu Andreas Jonsson. W parze ze Szwedem pojedzie Paweł Miesiąc, a Grigorij Laguta stworzy duet z Dawidem Lampartem. Do składu GET WELL Toruń Rune Holta, który został ustawiony w parze z Chrisem Holderem. W roli zawodników rezerwowych od „8” i „16” zobaczymy Roberta Lamberta oraz Jacka Holdera.

20:30 GET WELL Toruń – SPEED CAR MOTOR Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Komentatorzy: Michał Korościel, Jarosław Dymek
Studio: Anita Mazur
Reporter: Michał Mitrut

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Michał Wojaczek
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 10 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek