Jedni mogą, drudzy muszą – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Tytuł mówi wszystko o tym, co czeka nas w dwóch spotkaniach, które zamkną 11. kolejkę PGE Ekstraligi. O ile potyczka rybnicko-lubelska nie jest z kategorii kluczowych, o tyle spotkanie w Zielonej Górze powinno stać na wysokim poziomie.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy drużyn, które znajdują się na skrajnie różnych biegunach ligowej rzeczywistości. Motor Lublin ma na koncie 13 punktów i dość spokojnie mogą spoglądać na rozwój sytuacji. Tym bardziej, że w Rybniku to oni będą faworytem meczu. Czy można się w tym meczu spodziewać niespodzianki? Teoretycznie tak, praktycznie jest to bardzo mało prawdopodobne. Goście z Lublina są podbudowani domowym zwycięstwem nad mistrzami Polski z Leszna, z kolei tegoroczne wyniki PGG ROW-u Rybnik z pewnością nie poprawia morali w drużynie.

16:30 PGG ROW Rybnik – Motor Lublin (pierwszy mecz 31:59)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Mateusz Kędzierski, Robert Wardzała
Komentarz: Maciej Noskowicz, Krzysztof Cegielski
Reporter: Piotr Bugajny

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Jeśli mecz w Rybniku nie przyniesie zbyt wielu emocji, to można się spodziewać że na wysokości zadania staną żużlowi aktorzy z Zielonej Góry i Wrocławia, którzy zamkną ligową walkę w niedzielny wieczór. Więcej argumentów mają po swojej stronie gospodarze z Zielonej Góry, którzy są wiceliderami tabeli, z 17 punktami na koncie. Goście z Wrocławia tracą do nich 6 punktów, a w pierwszym meczu obie drużyny podzieliły się punktami. Żużlowcy BETARD Sparty, jeśli chcą realnie myśleć o udziale w fazie play-off, muszą to spotkanie wygrać. Czy to się uda? Może być trudno, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę dość nierówną formę wrocławian w ostatnich tygodniach (1 zwycięstwo, 1 remis, 2 porażki w ostatnich 4 meczach).

19:15 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław (pierwszy mecz 45:45)
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Asystent sędziego: Piotr Stefankiewicz

PGE Ekstraliga: Zapowiedź #ZIEWRO

RM SOLARFalubaz Zielona Góra czy BETARD WTS Sparta Wrocław? Mecz #ZIEWRO LIVE w nSport+ 📺🔜#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 22 sierpnia 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Tomasz Kania