Jason Doyle nadal wierzy w awans do play – off i wygraną we Wrocławiu

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Get Well Toruń pokonał na MotoArenie GRUPA AZOTY Unię Tarnów 51:39. Niedzielne spotkanie było pierwszym występem Jasona Doyla w drużynie Get Well po kontuzji, której doznał podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. – Od upadku w Cardiff minęły trzy tygodnie, lecz już wszystko jest w porządku. Teraz jeżdżę bezpiecznie, aby bez kontuzji zakończyć sezon i zacząć przygotowania do kolejnego – powiedział mistrz świata z 2017 roku.

W pojedynku toruńsko – tarnowskim Jason Doyle zdobył 10 punktów i bonus. – To było bardzo trudne spotkanie. Dzisiaj jechaliśmy bez Rune Holty, co było dla nas wielkim utrudnieniem. Mam nadzieję, że Rune wróci do drużyny w przyszłym sezonie. Teraz może być bez niego ciężko, ale myślę, że Jack Holder może godnie go zastąpić – powiedział po zawodach Australijczyk dla speedwayekstraliga.pl.

W drużynie z Tarnowa jechali Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, oboje są bardzo dobrzy w Polsce. Potrzebowaliśmy punktu bonusowego, nie zdobyliśmy go i przez to może być ciężko, by wejść do rundy play – off. Mam jednak nadzieję, że wygramy we Wrocławiu w przyszłym tygodniu i wszystko poukłada się tak, że będziemy walczyć o medale – dodał.

Przed „Aniołami” jeszcze dwa spotkanie. Pierwsze z nich to mecz wyjazdowy we Wrocławiu (19 sierpnia). Drugie to pojedynek z CASH BROKER Stalą Gorzów na MotoArenie (26 sierpnia). Czy drużyna z Torunia poradzi sobie z rywalami i znajdzie się w rundzie play – off?
Julia Lewandowska
Fot. Zuzanna Kloskowska