Jason Crump wraca na tor! Australijczyk z angażem w lidze angielskiej!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W ostatnim czasie karierę postanowił zakończyć Greg Hancock, z kolei inna żużlowa legenda wraca do ścigania po siedmioletniej przerwie. Jason Crump w sezonie 2020 występować będzie w barwach Ipswich Witches. Ostatni raz Australijczyk ścigał się w Anglii w 2008 roku.

Nie mam wielkich oczekiwań. Nie próbuję już być mistrzem Świata. Moją ambicją na ten rok jest starać się utrzymać pozycję lidera Ipswich. Mam nadzieję, że mogę być wzorem do naśladowania i liderem dla reszty zawodników w zespole. Niezależnie od tego, czy zdobywam więcej punktów, czy mniej, chciałbym pomyśleć, że mogę przyczynić się do ich wyników – powiedział Jason Crump w rozmowie dla oficjalnej strony angielskiego zespołu.

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata ostatnio w Anglii jeździł w 2008 roku w barwach Belle Vue Aces, a tegoroczny sezon rozpocznie ze średnią 8.21. – Byłem w zeszłym roku w Belle Vue, a także w Wolverhampton. W Ipswich byłem trzy lub cztery lata temu, aby obejrzeć spotkanie. Jak mówię, czuję, że to odpowiednie i cieszę się, że to będzie Ipswich – zaznaczył Crump.

Źródło: ipswichwitches.co