Janusz Ślączka trzyma kciuki za polskie podium w FIM SGP 2022

Fot. Patryk Kowalski

Cykl FIM Speedway Grand Prix bardzo udanie rozpoczął się dla reprezentantów Polski. Po pierwszej rundzie zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Niebawem wielkie święto żużla w Polsce – runda Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie. Czy tym razem stolica zostanie odczarowana przez reprezentantów Polski? O swoich typach na ten sezon opowiedział trener ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – Janusz Ślączka.

Ślączka w swoich typach na tegoroczny sezon GP nie miał jednoznacznego kandydata. Trener ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz solidaryzował się z naszymi reprezentantami. – Na pewno życzę Polakom zdobycia medali. Jestem Polakiem i to właśnie im życzę jak najlepiej – powiedział szkoleniowiec w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Na pytanie, kto może być największym zaskoczeniem w tegorocznym cyklu, również wskazywał na reprezentantów Polski. – Chciałbym, żeby to byli Polacy. Jak będą trzy medale dla Polski, to może nie będzie to jakieś duże zaskoczenie, natomiast każdy kibic będzie wracał ze stadionu zadowolony – podsumował Janusz Ślączka.

Kamil Szyszkowski