Jan Kvech nowym nabytkiem STELMET Falubazu Zielona Góra!

Jan Kvech (na pierwszym planie), fot. Małgorzata  Cieśluk
Jan Kvech (na pierwszym planie), fot. Małgorzata Cieśluk

Czech zasilił szeregi STELMET Falubazu na trzy kolejne lata. Dla Kvecha jest to pierwszy klub w Polsce, a w ostatniej edycji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

– Notował świetne rezultaty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Z niezłej strony pokazał się także podczas Memoriału Rycerzy Speedway’a. Za jeden z wygranych biegów otrzymał album o Zielonej Górze, więc bez problemu odnajdzie się przy W69 – w końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w naszym mieście. Jazda w PGE Ekstralidze to dla niego spore wyzwanie, ale STELMET Falubaz ma szczęście do zagranicznych talentów, a pod wodzą trenera Piotra Żyto, Janek jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności – powiedział Wojciech Domagała, prezes klubu.

– Transfer do Zielonej Góry to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać. Muszę się rozwijać, a STELMET Falubaz da mi takie możliwości. Bardzo się cieszę, że dołączyłem do takiego klubu. Zielona Góra to miasto dobrze znane w środowisku żużlowym. Dla mnie to zaszczyt być częścią tej drużyny. Po całkiem dobrym sezonie 2019, liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku. Chciałbym zadebiutować w PGE Ekstralidze i pomóc drużynie w wywalczeniu medalu – powiedział Jan Kvech.

O Janie Kvechu głośno zrobiło się w tym sezonie. Zawodnik świetnie spisywał się w cyklu DMPJ, w którym zdobywał punkty dla czeskiej drużyny. Jan zaliczył także świetne występy w zawodach indywidualnych. W finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Kvech zajął wysokie szóste miejsce. Świetnie spisał się przede wszystkim w Gustrow, gdzie zajął trzecie miejsce. W sierpniu Jan Kvech odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. W Zarnovicy Czech wygrał w finale Pucharu Europy U19. W Indywidualnych Mistrzostwach Czech zdobył natomiast brązowy medal.

W minionym sezonie Jan Kvech miał okazję zaprezentować się na torze w Zielonej Górze. Czech wystąpił w VI Memoriale Rycerzy Speedwaya i zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Kvech zdobył 12 punktów i zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji.

#HejHejFalubazAhoj Jan‼️ Honza Kvech z trzyletnim kontraktem ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra💪Więcej -> http://zuzel.falubaz.com/post/hejhejfalubaz-jan-kvech

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Poniedziałek, 11 listopada 2019