Jakub Miśkowiak zdobył Srebrny Kask po raz drugi z rzędu

Fot. Patryk Kowalski

Finał Srebrnego Kasku ponownie dla Jakuba Miśkowiaka. Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA pokonał w biegu dodatkowym finałowego turnieju w Ostrowie Wlkp. Kacpra Pludrę. Trzeci był Wiktor Przyjemski.

Po pierwszej serii biegów po trzy punkty do swoich nazwisk dopisywali Wiktor Lampart, Wiktor Przyjemski, Jakub Miśkowiak i Krzysztof Sadurski. W pierwszym biegu Sadurskiego próbował minąć Pludra, dla którego drugie miejsce w pierwszej gonitwie było jedyną pomyłką (oprócz biegu dodatkowego) w walce o Srebrny Kask.

W drugiej serii ponownie trójki do wyników dopisywali Miśkowiak i Przyjemski, a oprócz nich pierwsi na metę dojeżdżali Pludra i Krzysztof Lewandowski. Bardzo dużo zależało od rozegrania startów, bowiem w większości gonitw to początek biegu miał kluczowe znaczenie w końcowych wynikach. Co ciekawe wygrywający w pierwszym biegu Krzysztof Sadurski zanotował na swoim koncie 0 pkt.

W dalszej części zawodów trójka z podium, czyli Miśkowiak, Pludra i Przyjemski dowozili biegowe zwycięstwa, choć w biegu 18., gdy wszyscy trzej zawodnicy się spotkali, Przyjemski i Miśkowiak musieli uznać wyższość juniora pochodzącego z Leszna. o ciekawe wygrywający w pierwszym biegu Krzysztof Sadurski nie zdobył już żadnych punktów.

Dobrą dyspozycję na torze w Ostrowie pokazał także niedawno debiutujący w PGE Ekstralidze Oskar Paluch. Zdobył on łącznie 11 punktów, a za swoimi plecami dowoził m. in. Mateusza Cierniaka czy Mateusza Świdnickiego.

Do poznania ostatecznego werdyktu konieczny był bieg dodatkowy pomiędzy Kacprem Pludrą i Jakubem Miśkowiakiem. Po starcie Miśkowiak objął prowadzenie i trzymaj je do samego końca wygrywając zawody drugi rok z rzędu. Tym samym Kacper Pludra zdobył 2. Miejsce.

Wyniki:

 1. Jakub Miśkowiak – 14+3
 2. Kacper Pludra – 14+2
 3. Wiktor Przyjemski – 13
 4. Oskar Paluch – 11
 5. Wiktor Lampart – 10
 6. Mateusz Cierniak – 9
 7. Mateusz Świdnicki – 8
 8. Bartłomiej Kowalski – 8
 9. Michał Curzytek – 8
 10. Krzysztof Lewadnowski – 6
 11. Jakub Krawczyk – 5
 12. Sebastian Szostak – 4
 13. Krzysztof Sadurski – 3
 14. Dawid Rempała – 3
 15. Kacper Grzelak – 3
 16. Denis Zieliński 1
 17. Damian Ratajczak – 0
 18. Franciszek Karczewski – 0

 

Bartosz Kowalski