Jakub Miśkowiak z Brązowym Kaskiem

27.05.2019 19:59

Reprezentant forBET Włókniarza Częstochowa wygrał finał Brązowego Kasku w Grudziądzu. Miśkowiak zwyciężył we wszystkich swoich biegach i pewnie zdobył pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajął Wiktor Lampart, a trzeci był Karol Żupiński.

O najniższe miejsce na podium odbył się bieg dodatkowy, w którym żużlowiec gdańskiego Wybrzeża rywalizował z Kacprem Pludrą (FOGO Unia Leszno).

Zawodów nie ukończył Przemysław Liszka. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław w biegu 7. został zahaczony przez Michała Curzytka i upadł na tor. Zawodnik wstał o własnych siłach, jednak nie był zdolny do dalszej jazdy i udał się do szpitala na dalsze badania.

Wyniki finału Brązowego Kasku:

1. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) (3,3,3,3,3) 15
2. Wiktor Lampart (SPEED CAR Motor Lublin) (3,3,3,2,3) 14
3. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) (2,2,3,2,2) 11+1. miejsce w biegu dodatkowym

4. Kacper Pludra (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) (2,1,3,3,2) 11+2. miejsce w biegu dodatkowym