Jakub Miśkowiak ponownie wśród najlepszych w PGE IMME im. Zenona Plecha

Fot. Patryk Kowalski

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha tym razem odbędą się na otwarcie nowego sezonu. Już 2 kwietnia odbędzie się rywalizację najlepszych zawodników PGE Ekstraligi na toruńskiej Motoarenie. Kibice ponownie zobaczą Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 2021 roku – Jakuba Miśkowiaka.

Jakub Miśkowiak w PGE IMME im. Zenona Plecha w 2021 roku spisywał się bardzo dobrze, jednak w półfinale musiał uznać wyższość Nickiego Pedersena. Pomimo tego, młodzieżowiec zajął dobre 7. miejsce zdobywając 10 pkt (2,3,2,1,2) w rundzie zasadniczej i punkt w półfinale.

Zawodnikowi ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa zdecydowanie sprzyja tor na toruńskiej Motoarenie. W tym samym roku, w wyjazdowym ligowym meczu z APATOREM był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny, zdobywając 13 pkt i bonus (3,2,2*,3,3).

Miśkowiak w 2021 roku zajął 13. miejsce w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi ze średnią na poziomie 1,965 pkt/bieg i był drugim najlepiej punktujących żużlowcem swojej drużyny. Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa w swojej krótkiej karierze żużlowej ma na na swoim koncie mnóstwo medali, w tym jeden dotychczas najcenniejszy – złoty medal IMŚJ z 2021 roku. Zdecydowanie jest to zawodnik nieprzewidywalny i na pewno stać go na zwycięstwo w PGE IMME im. Zenona Plecha.

Paula Pacyga