Jakub Jamróg w BETARD Sparcie!

BETARD Sparta Wrocław kontynuuje budowanie składu na sezon 2019. Tym razem klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika, Jakuba Jamroga, który złożył we Wrocławiu podpis pod kontraktem. Żużlowiec wcześniej reprezentował barwy tarnowskiej Unii.

– Zależało mi na tym, aby nadal się rozwijać i walczyć o najwyższe cele. Wrocław jest właśnie takim miejscem. Dołączam do silnej i zgranej drużyny. Myślę, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję. Nie mam wątpliwości, że z trenerem i chłopakami znajdziemy wspólny język – mówi Jakub Jamróg. – Mam nadzieję, że w najbliższym sezonie dam dużo radości wrocławskim kibicom – dodaje.

– Jakub ma duży potencjał i już solidne doświadczenie na ekstraligowych torach. Mamy dla niego konkretne i bardzo ważne zadania na sezon 2019. Patrząc na dotychczasowy przebieg jego żużlowej kariery jestem przekonany, że dokonujemy właściwego wyboru – ocenia Dariusz Śledź, trener BETARD Sparty Wrocław. – O jego aklimatyzację w nowym miejscu jestem spokojny. To profesjonalista. Już niebawem nasi zawodnicy kończą posezonowe urlopy i zaczynamy wspólną pracę – zakończył.

Jakub Jamróg urodził się 24 czerwca 1991 roku w Tarnowie. Jest wychowankiem miejscowej Unii. W 2012 roku wywalczył z klubem Drużynowe Mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie przeniósł się do Łodzi. W barwach Orła występował do 2016 roku. Rok później powrócił do rodzinnego Tarnowa kończąc sezon jako Mistrz Nice 1. Ligi Żużlowej i awansując do PGE Ekstraligi. W sezonie 2018 zdobył 100 punktów i 15 bonusów co dało mu średnią 1,742/bieg. Głosami kibiców został uznany za „Niespodziankę Sezonu 2018” tegorocznej Gali PGE Ekstraligi. Dostał ponad 39% głosów i zdecydowanie wyprzedził Fredrika Lindgrena oraz Nickiego Pedersena.