Jak stworzyć drużynę w Eliga Manager?

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

5 czerwca będzie można zacząć kompletować skład swojej drużyny w Eliga Manager – grze menedżerskiej PGE Ekstraligi. Rozgrywka toczyć będzie się przez cały sezon i w każdej chwili będzie można do niej dołączyć. Oficjalnym patronem medialnym gry jest Wirtualna Polska – Sportowe Fakty.

Specjalny duet redaktorów speedwayekstraliga.pl: Rafał Martuszewski i Tomasz Kania będzie zajmował się cyklem zapowiedzi i podsumowań Eliga Manager. Każdy tydzień przynosić będzie nowe informacje o stanie gry, a przede wszystkim przetasowaniach w klasyfikacjach grupowych i generalnej.

Jak zacząć grę po zalogowaniu w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi?

Należy wybrać do swojej kadry 10 zawodników (7 krajowych, w tym minimum 3 młodzieżowych i 3 obcokrajowców). Do danej rundy gracz zgłasza drużynę, która składa się z 8 zawodników (w tym co najmniej 4 krajowych, wliczając w to 2 zawodników młodzieżowych) oraz rezerwowego z numerem 8 (wiek zawodnika poniżej 23 roku życia).

Do punktacji zaliczane są tylko punkty zawodników znajdujących się w składzie na mecz, a nie w całej kadrze danego gracza.

Zgłoszenie drużyny na daną rundę gry odbywa się według kalendarza i zasad:

  •  od godz. 12:00 we wtorki przed daną rundą
  •  do godz. 16:00 w piątki przed daną rundą
  • w przypadku rozpoczęcia gry po godz. 16:00 w piątki przed daną rundą, drużyna zgłaszana przez gracza obowiązuje na kolejną rundę, w tym przypadku KSM zawodników naliczana jest do wtorku do godz. 12:00 za poprzednią rundę (mecze przełożone nie są liczone).

Przed każdą rundą gracz może dokonać dowolnej liczby zmian w składzie drużyny na dowolnej pozycji, w ramach kadry. Nie szybciej, niż od 4. rundy, gracz może zmieniać kadrę w ramach transferów i według zasady: sprzedawanie/kupowanie zawodnika w tej samej kategorii (zawodników krajowych, obcokrajowców i młodzieżowych) za SPEEDCASH z konta gracza w ramach jego budżetu. Gracz nie może mieć mniej niż 10 zawodników w kadrze.

Raz zgłoszona drużyna danego gracza w Eliga Manager, w przypadku, gdy gracz nie dokonuje zmian w składzie przed kolejnymi rundami, występuje w niezmienionym składzie do końca kampanii.

Zakup zawodnika w okienku transferowym oznacza, że po dołączeniu go do drużyny danego gracza taki zawodnik będzie posiadał KSM z sezonu PGE Ekstraligi 2020. W przypadku transferów zmiany KSM drużyny dotyczą tylko tych zawodników, których się kupuje/sprzedaje.

5 czerwca należało będzie zaktualizować oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi, aby móc przystąpić do gry.

Oficjalny profil gry na TT

Oficjalny profil gry na FB