Jacek Ziółkowski: Mikkel Michelsen namiesza w cyklu FIM Speedway Grand Prix

Fot. Patryk Kowalski

Menedżer MOTORU Lublin w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział o swoich typach w tegorocznym FIM SGP. Nie zabrakło także oceny występów reprezentantów Polski.

Michał Mielnik (speedwayekstraliga.pl): Jakie są pana przewidywania odnośnie tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix? Kto zostanie mistrzem Świata, kto stanie na podium?

Jacek Ziółkowski (menedżer MOTORU Lublin): Bartosz Zmarzlik i Mikkel Michelsen to są dwa nazwiska, które uważam, że na pewno staną na podium. Wytypowania trzeciego się nie podejmę.

Kto w tym roku zaskoczy w FIM Speedway Grand Prix?

Tutaj ponownie muszę wskazać Mikkela Michelsena. Uważam, że on sprawi jedną z większych niespodzianek w tym cyklu.

Jakby pan wytypował miejsca kolejnych Polaków? Może zacznijmy od Macieja Janowskiego.

Maciej, jak co roku, na pewno będzie bardzo groźny i waleczny. Moim zdaniem będzie do końca walczył o medale.

A Paweł Przedpełski?

Według mnie powinien się utrzymać w cyklu, ale na podium chyba jeszcze go nie widzę. To jest jego pierwszy sezon startów jako stały uczestnik i jest jeszcze za wcześnie. To wymaga trochę czasu.

Przejdźmy do Patryka Dudka…

Tu jest pewna zagadka, ponieważ jest to zawodnik, który w przeszłości zdobywał już medale. Przecież został wicemistrzem Świata jako debiutant. Początek tego sezonu w jego wykonaniu nie jest zły, ale też nie jest błyskotliwy. Wierzę, że Patryk potrafi odnaleźć tego swojego “starego Patryka” i będzie robić punkty.

Michał Mielnik