Intensywne treningi ROW-u Rybnik przed startem sezonu 2020

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Zmiany na stanowisku trenera w ostatnim czasie nie wpłynęły na treningi zawodników ROW-u Rybnik. Z kolei jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to klub planuje wyjazdy na tor na początku marca. O przygotowaniach przed sezonem 2020 PGE Ekstraligi opowiedział Krzysztof Mrozek, prezes rybnickiej drużyny.

Niezależnie od prowadzonych negocjacji z nowym szkoleniowcem rybniccy zawodnicy muszą być gotowi na zbliżający się wielkimi krokami start PGE Ekstraligi. Prezes Krzysztof Mrozek przybliżył przygotowania żużlowców do rozgrywek najlepszej ligi świata. – Zawodnicy ROW-u, głównie juniorzy, trenują w Rybniku, na miejscowych obiektach. Treningi odbywają się pod okiem fachowca sześć razy w tygodniu. Są to zajęcia na hali, basenie, siłowni, squash, boisku. Oprócz tego wielu naszych zawodników kilka razy w tygodniu dokłada zajęcia indywidualne – na siłowni czy pod okiem trenera personalnego. Wzorem lat ubiegłych, zawodnicy nie mieszkający w regionie przygotowują się indywidualnie. Sergei Logachev i Kacper Woryna na przykład intensywnie trenują na motocrossie. Andzejs Lebedevs jak zwykle wylewa siódme poty ma macie uprawiając zapasy, dużo biega i także jeździ na motocrossie. Podobnie wygląda to z pozostałymi zawodnikami – wyjaśnił nasz rozmówca.

Okres zimowy powoli dobiega końca, czas już na myślenie o wyjeździe na tor. Rybnicki zespół nie ma jeszcze konkretnych planów w tej kwestii, jednak jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to wkrótce zawodnicy zapoznają się z nawierzchnią po przerwie. – Póki co nie wiemy, kiedy drużyna wyjedzie pierwszy raz na tor, ale zakładamy że stanie się to na początku marca – powiedział prezes Mrozek.

Sternik rybnickiego klubu wypowiedział się też o zakończeniu kariery przez Grega Hancocka. Jego decyzja była przyjęta z pełnym zrozumieniem. – Decyzja nie była zaskoczeniem, bowiem od początku naszych rozmów musieliśmy taką opcję brać pod uwagę. Greg nie ukrywał ani przez ostatni rok, ani w czasie tych rozmów, co jest dla niego priorytetem. Skoro podjął taką decyzję, to ja ją szanuję – zakończył prezes ROW-u Rybnik.

Grzegorz Rybak