Intensywne przygotowania na torach PGE Ekstraligi i nie tylko – podsumowanie dnia (3)

Za nami kolejny dzień treningów drużyn najlepszej żużlowej ligi świata. Przygotowania na własnych stadionach rozpoczęły MRGARDEN GKM Grudziądz oraz BETARD Sparta Wrocław. Z kolei gościnnie w Gdańsku oraz Ostrowie wystąpili odpowiednio Andreas Jonsson i Bartosz Zmarzlik. Poznaliśmy również termin pierwszego wyjazdu na tor Falubazu Zielona Góra.

Na pierwszy trening na Stadionie Olimpijskim wyjechała BETARD Sparta Wrocław. Brązowi medaliści sezonu 2018 PGE Ekstraligi przez prawie 3 godziny przygotowywali się do startu rozgrywek. We Wrocławiu stawiła się cała drużyna, z wyjątkiem Taia Woffindena, a gościnnie wystąpili Mateusz Cierniak i Andzejs Lebedevs.

Źródło: wts.pl

Po pierwszym dniu przygotowań jest także MRGARDEN GKM Grudziądz. Na stadionie przy ul. Hallera 4 pojawili się m.in. Artem Laguta, Krzysztof Buczkowski, Patryk Rolnicki, Kamil Wieczorek, Marcin Turowski oraz gościnnie Andrey Kudriashov.

Zawodnicy korzystali z pogody nie tylko torach swoich drużyn. Andreas Jonsson, reprezentujący barwy SPEED CAR Motoru Lublin, pojechał do Gdańska, by poćwiczyć wraz z tamtejszym zespołem. Z kolei Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) wybrał Ostrów, jako miejsce treningów. Wicemistrz Świata pojawi się tam również w piątek (8 marca).

Znamy również termin pierwszego wyjazdu na tor Falubazu Zielona Góra. Klub zdecydował się na trening na swoim stadionie w piątek (8 marca) o godz. 14:00. Kibice będą mogli obejrzeć przygotowania na sektorze J, a dziennikarze na sektorze Media.