IM eWinner 1. LŻ: Fajfer zwycięża w Gdańsku. Hansen i Jamróg na podium

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W niedzielę na torze w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zawody wygrał Oskar Fajfer z Aforti Startu Gniezno. Na podium stanęli również Patrick Hansen, reprezentujący Arged Malesę Ostrów, oraz Jakub Jamróg, który występował przed własną publicznością.

W sezonie 2020 zawody padły łupem Petera Ljunga. Szwed nie miał szans na powtórkę sukcesu sprzed roku ze względu na słabą dyspozycję, która skutkowała brakiem miejsca w składzie Cellfast Wilków Krosno. W tym roku eksperci stawiali na zwycięstwo powiązanych jeszcze z Abramczyk Polonią Bydgoszcz: Vadima Tarasenko oraz Davida Bellego, czy reprezentantów zaskakujących w tym sezonie Cellfast Wilków, czyli Andzejsa Lebedevsa i Tobiasza Musielaka. Typowani zawodnicy, zwłaszcza bydgoszczanie, pojechali zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców.

Liderem po serii zasadniczej był Michael Jepsen Jensen z ROW-u Rybnik. Duńczyk w gonitwie finałowej dał się jednak zaskoczyć Jakubowi Jamrogowi, po czym zanotował defekt, co finalnie dało mu czwartą lokatę. Warto dodać, że świetnie w zawodach radził sobie również drugi z zawodników Danii, Patrick Hansen, który zaciekle walczył o złoto do końca z Oskarem Fajferem.

Najskuteczniejszy zawodnik eWinner 1. Ligi Żużlowej, Tobiasz Musielak, zajął siódme miejsce. W trakcie trwania zawodów, z rywalizacji wycofał się Grzegorz Walasek z Arged Malesy Ostrów. Aż cztery wykluczenia m.in. za przekroczenie czasu dwóch minut należały do… Rune Holty. Dwóch doświadczonych zawodników było przez większość zawodów zastępowanych przez juniorów miejscowego Zdunek Wybrzeża GdańskPiotra Gryszpińskiego i Alana Szczotkę.

Wyniki za WP SportoweFakty.pl:

1. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) – 11+3 I miejsce w biegu finałowym
2. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów) – 10+3+2 II miejsce w biegu finałowym
3. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 11+2 III miejsce w biegu finałowym
4. Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik) – 13+d
5. Andzejs Lebedevs (Cellfast Wilki Krosno) – 9+1
6. Sergey Logachev (ROW Rybnik) – 9+0
7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 9
8. Viktor Kulakov (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 8
9. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 7
10. Kacper Gomólski (ROW Rybnik) – 7
11. Vadim Tarasenko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7
12. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 6
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 4
14. Brady Kurtz (Orzeł Łódź) – 3
15. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 3
16. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3
17. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów) – 0
18. Rune Holta (ROW Rybnik) – 0

Daria Jagodzka